У суботу в ІКЦ Києва відбулася традиційна для ВАГО «Альраід» весняна жіноча конференція. Учасниками заходу, для якого цього разу обрано назву «Берегиня минулого і майбутнього», стали близько 90 жінок. Серед них — спеціальні гості: делегація з посольства Індонезії, очолювана пані Надзвичайним і Повноважним Послом Нінік Кун Нарьяті.
Організатори зробили акцент не стільки на спростуванні сформованих стереотипів про жінок-мусульманок «зовні», скільки спробували змінити самосприйняття жінок в ісламському суспільстві зсередини. Проблема полягає в тому, що вдале заміжжя як найбільше досягнення в житті — популярна і поширена в сучасних умовах помилкова думка, яка не обмежена якоюсь однією країною, культурою, релігійною групою. Піддаються впливу цієї ідеї і деякі жінки-мусульманки, які, вдало вийшовши заміж, залишають цікаве й успішне навчання у ВНЗ — мовляв, мені це вже не знадобиться, навіщо ж витрачати свій час і сили?
Проте жінка — не тільки муза, а й рушійна сила розвитку суспільства. Так було в часи Пророка, мир йому і благословення, і після його смерті, коли сподвижники зверталися за роз'ясненням хадисів до його дружин, а успішні в бізнесі і громадських справах жінки брали активну участь у політичному житті і навіть займали високі державні посади. Таких прикладів є чимало і зараз.
Але навіть якщо дівчині дійсно потрібне тільки вдале заміжжя — необхідність бути освіченою все ж існує. Навіть якщо не брати до уваги такі екстремальні ситуації, як смерть чи хвороба чоловіка, коли утримання сім'ї стає турботою дружини, жінка щонайменше повинна володіти комунікативними вміннями, які передбачають здатність вести розмову на різноманітні теми, щоб бути цікавою співрозмовницею для чоловіка, а також бути достойною, щоб йому не було соромно представити її своїм родичам, друзям, колегам. І нарешті, діти перші роки життя практично весь свій час проводять з матір'ю — хіба неосвічена жінка забезпечить гідний розвиток своїм нащадкам?
Тому, як би це не звучало парадоксально, домогосподарка і мати потребує хорошої освіти навіть більше, ніж працююча жінка, якій достатньо володіти знаннями і вміннями в одній сфері.
Однак організатори і лектори не обмежилися голослівним твердженням «треба!» — вони представили увазі слухачок ряд прикладів успішних мусульманок сучасності, а також розповіли про методики визначення цілей, планування, розподіл часу і вибір пріоритетів з метою раціонального використання ресурсів у процесі навчання і громадської активності. Лектори також наголосили на важливості правильного вибору сфери суспільної діяльності, який сприяє забезпеченню її ефективності.
Крім того, у цей важкий період вітчизняної історії надзвичайно актуальною є участь у волонтерських проектах. Суспільство відчуває у нас потребує, адже у кожної людини є справи, які вона виконує найкраще, тому кожен може обрати вид діяльності, максимально корисний для суспільства. Для цього варто не виправдовувати власну бездіяльність браком часу через роботу, сім'ю, навчання. Тому що для жінки-вірянки, передусім, важливим є вдоволення Всевишнього. Як передав пророк Мухамед (мир йому і благословення) — найулюбленіший вірянин для Всевишнього той, який є корисним для інших людей.