Попри непросту для всієї країни ситуацію виховання дітей в українських мусульман — у пріоритеті, тож не дивина, що у Львові, в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада, й цього літа працював традиційний табір для юних мусульман. Розклад занять було складено таким чином, щоб вони не стали для дітей нудною рутиною: заняття з ісламу та Корану доповнювали насичена культурно-розважальна програма та ігри на свіжому повітрі. Таким чином у львівському ІКЦ й цього року змогли забезпечити дітям цікаве та продуктивне дозвілля.
Як розповів виконувач обов’язків муфтія ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов, діти з мусульманських сімей з користю провели частину своїх канікул, поглиблюючи знання про основи та історію ісламу, відвідуючи уроки Корану та лекції про життя Пророка (мир йому і благословення) та його сподвижників, навчаючись молитов і поведінки в мечеті.
Проводили заняття й сам шейх Мурат, що очолює Всеукраїнську асоціацію з вивчення Корану, й директор львівського ІКЦ Амін Аль-Касем, і відома історикиня й письменниця Аліна Мартинова — волонтерка, переселенка з Донбасу, що нині живе з родиною у Львові та приділяє багато часу просвітницькій роботі, в тому числі серед дітей. Наші читачі її знають насамперед як авторку ілюстрованої україномовної книжки для дітей «Мухаммад і ти» та великого циклу дитячих оповідань, що друкувала свого часу газета «Арраід».
Активістки жіночої організації «Ірада», що об’єднує львівських мусульманок, подбали про уроки хендмейду, спортивні розваги, прогулянки та багато іншого для вихованців табору. Дуже важливо, що прищеплення любови до Батьківщини, своїх рідних, сім'ї — це не окремий пункт педагогічного плану, а основа будь-якого заходу чи заняття з дітьми, адже це все перегукується з ісламом і є його частиною.
Як розповіла голова жіночої організації «Ірада» Софія Умрякова, юні мусульмани разом з наставницями знайшли можливість хоч трохи допомогти захисникам України:
«Дізнавшись з видання Tvoemisto.tv про заклик волонтера й викладача Центру міжнародної культурної асоціації „Новий Акрополь“ Андрія Українця долучатися до плетіння маскувальних сіток для військових, ми з нашими вихованцями вирішили взяти участь у цій шляхетній справі. І треба сказати, що діти поставилися до цього відповідально й тішилися, усвідомлюючи свою причетність до захисту країни, радіючи можливості зробити добру справу», — розповідає Софія Умрякова.