Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Активістки вінницького ІКЦ «Аль-Ісра» розповідали про хіджаб на місцевому телеканалі

07.02.2022 / 4

Вінницький телеканал «ВІТА-ТБ» присвятив один з інформаційних сюжетів програми «Світанок» Всесвітньому дню хіджабу, запросивши до студії представниць Ісламського культурного центру «Аль-Ісра» Тетяну Фурманову та Наталію Хабібутдинову, щоб отримати відповіді на питання, що таке хіджаб, навіщо його носять, і чому жінки у світі не тільки не відмовляються від хустки, а виборюють своє право носити хіджаб.

Власне, дата 1 лютого, проголошена 2013 року Всесвітнім днем хіджабу, покликана боротися з негативом, що з ним стикаються послідовниці ісламу у країнах немусульманського світу, й має на меті захист жінок у хіджабі. Інші жінки можуть виявити солідарність з мусульманками, покривши цього дня голову хусткою. 

Тетяна Фурманова розповіла глядачам про історію World Hijab Day, запропонованого американською мусульманкою Назмою Хан, яка ще малою дівчинкою з батьками переїхала до США:

— Саме вона започаткувала цю традицію, щоб знайомити людей, саме немусульман, з тим, для чого жінки носять хіджаб, чому мусульманка покрита. Адже ми дуже виділяємося в немусульманському суспільстві… І це стало доброю традицією — в кожному ісламському культурному центрі, в кожній мечеті немусульманської країни. Київ швидше долучився до цієї щорічної акції, Вінниця — пізніше, і зараз ми активно готуємося до цього дня з особливою увагою. 

Наталя Хабібутдинова відповіла на питання, чому і для чого мусульманки приховують волосся під хусткою:

— Найперше — це причина релігійна, бо в Корані сказано, що жінка має бути покритою. В принципі це єдина вагома причина, з якої жінки покриваються. 

— Щоб вирізнятися, — додає пані Тетяна. — Оскільки ми, будучи мусульманками, не лише досліджуємо іслам, але й були християнками [перед прийняттям ісламу], ми розуміємо, що це важливо для кожної жінки. У християнстві — для одруженої. Тому тут нічого нового немає, просто жінка має покрити голову. В ісламі <…> — при досягненні певного часу, підліткового віку. 

Як зауважили ведучі програми, це дуже схоже з українською традицією, коли заміжня жінка пов’язувала хустку.

Відповідаючи на питання, чи подобається українкам-немусульманкам на таких заходах убиратися в хіджаб, гості студії відповіли, що не геть усі виявляють бажання приміряти образ мусульманки, але більшість жінок і дівчат, що приходять на такі акції, залюбки надівають хустку та вбираються в національні костюми народів, що традиційно визнають іслам:

— Їм це подобається й вони діляться враженнями — кажуть, що відчувають себе більш жіночними.

Відповіли гості студії й на питання про особливості носіння хіджабу, коли його, наприклад, можна не носити:

— Однозначно, коли виходиш на вулицю, ти вбираєшся в хіджаб, а вдома ти його знімаєш при чоловікові, при батькові та при батькові чоловіка, але вже при братові чоловіка ти маєш покривати себе. Тобто вдома, при близьких ти можеш одягатися як забажаєш, робити будь-яку зачіску та макіяж — це не забороняється ісламом. Жінці не заборонено бути красивою, але треба перебувати в певних рамках, щоб не приваблювати інших чоловіків.

Дівчата усміхаються, коментуючи поширений міф, що мусульманки навіть сплять у хустці — кажуть, що їх відверто смішать такі запитання.

Розповіли гості студії і про те, що існує понад сто способів вив’язування хустки, але треба брати до уваги, що в який би спосіб ти не вив’язувала хустку, волосся має бути прикрите. 

— І хоча є деякі країни, де жінки й обличчя закривають, цього релігія не вимагає. У нас така філософія: одяг має закривати все тіло, залишаючи відкритим обличчя й кисті рук, — пояснила Тетяна Фурманова.

На прохання ведучих мусульманки провели невеликий майстер-клас із вив’язування хустки, розповіли про найпоширеніші способи носіння хустки в певних країнах світу.

Як зазначили мусульманки, захід до Всесвітнього дня хіджабу в Ісламському культурному центрі Вінниці провести в лютому планують, але на момент виходу передачі конкретної дати ще не було. Все залежатиме від того, до якої карантинної зони входитиме місто.  За словами гостей, тема цьогорічної акції — «Розвіюємо міфи щодо мусульманок». 

Відеосюжет доступний на YouTube-каналі «ВІТА-ТБ».

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси