Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

У київському ІКЦ відзначили ювілей Неформальної групи міжрелігійного миру

25.01.2022 / 15

Ісламський культурний центр Києва радо приймає всіх гостей, а особливо тих, хто вже давно став друзями мусульман. Один із таких друзів — Неформальна група міжрелігійного миру (НГММ), діяльність якої спрямована на досягнення сталого міжконфесійного та міжетнічного миру. Для своїх зустрічей НГММ часто обирає ІКЦ на запрошення очільника відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Тарика Сархана

У неділю, 23 січня, члени групи знов завітали до столичного ісламського центру, щоб відзначити п’ятиріччя об’єднання, обговорити плани та просто поспілкуватися. 

Як зауважила на ювілейній зустрічі групи її засновниця, Любов Єремічева, НГММ стала прикладом для України та світу, демонструючи як можна налагоджувати міжконфесійний, міжрелігійний діалог та співпрацю людей з різними світоглядними переконаннями заради миру та злагоди:

— Ми звикли будувати стіни у своїй голові: моє — не моє, схожий-інакший… Водночас у нашому світі є актуальним вихід за свої усталені межі, руйнування зашкарублих стін уявлення про інших, долання багатошарових стереотипів. Наша група за ці роки в першу чергу стала світлим прикладом для України і світу в тому, як через щиру розмову, спільнодію, неформальне знайомство та спілкування долати в собі упередження щодо інакших за поглядами та світобаченням. І не тільки долати негативи, а й нарощувати позитиви, розширюватися внутрішньо, сприймати інших дружньо. Зрештою, ми всі — люди однієї планети. Нам треба фокусуватися на спільності й відповідальності за долю майбуття.

Як нагадала Любов Єремічева, кілька років тому група започаткувала новий формат взаємодії зі світом — через своїх офіційних речників, почесних амбасадорів. Це люди, що мають системні знання з релігії, бажання пізнати культуру інших, а також вирізняються суспільною активністю з метою побудови бажаного миру й любови. Так, почесними амбасадорами НГММ стали Тарик Сархан, завідувач відділу ознайомлення з історією і культурою ісламу Київського ІКЦ, координатор проєкту мусульманської організації Mercy for Mankind (Милість для людства); Гарі Реуше (віра бахаї), заслужена журналістка України Ольга Кузнєцова (Юрченко), релігієзнавець Вячеслав Горшков, Сергій Башинський (православний християнин), релігієзнавець Марія Бардин, Володимир Денщиков і Юрій Слепак (Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів).

Посол миру та речник Неформальної групи міжрелігійного миру Тарик Сархан зазначив:

— Різниця між знаннями й мудрістю — у здатності практикувати те, що ми знаємо. Адже взаємовідносини між людьми — це другий ступінь святости після стосунків людини з Богом. Щиро побожні люди повинні приділяти цьому уваги не менше, ніж ритуальній практиці у храмах. І ми кожного разу повинні ставити собі питання: якщо Творець любить кожного з нас, чому ми не можемо любити одне одного?

Спілкування в невимушеній атмосфері за чашкою чаю або кави було, як завжди, приязним, насиченим теплом і добрим гумором. Єдине, що засмучувало учасників групи — те, що карантинні обмеження не дозволяють проводити акції та заходи, що ними славиться НГММ, тому лунало чимало пропозицій пошуку альтернативних форм донесення ідей толерантности, любови та злагоди до суспільства. І все ж таки з ноткою ностальгії згадували проєкти «доковідного» часу, коли можна було збирати багато людей.

Серед спогадів — виставка «Дещо спільне», що експонувалася просто неба на Софійській площі та у приміщеннях, зокрема в Київській облдержадміністрації; про створення короткометражки «Щире серце», про безліч змістовних неформальних бесід на духовні та загальнолюдські теми, про відвідини храмів різних релігій, створення, документального фільму про свою діяльність та електронної книжки «Дещо спільне. Щирі світлини про міжрелігійну дружбу», про міжрелігійні пікніки, панельні обговорення та інші спільнодії, як от творчий вечір «Смисли» тощо.

Зазначимо, що зустріч провели не тільки з нагоди ювілею, а і Всесвітнього дня релігії (World Religion Day), що цього року припав на 16 січня — дата відзначається з 1950 року у третю неділю січня з ініціативи ООН з метою проголошення єдиної сутности всіх світових релігій та їх використання для миру, а не розбрату.

Неформальну групу міжрелігійного миру створено в листопаді 2016 року. Її засновниця — громадська діячка, письменниця й журналіст Любов Єремічева — спромоглася згуртувати однодумців-прихильників ідеї про потребу налагодження комунікації між представниками різних релігій і культур шляхом співпраці. Мета й завдання групи — утвердження цінности толерантности, солідарности й діалогу, пропагування мирного співжиття з послідовниками інших релігій у середовищі пересічних вірян силами самих вірян, ініціювання та реалізація спільних добрих справ. Мусульмани, християни різних конфесій, юдеї, представники інших церков і релігій збираються, щоб не переконувати одне одного в перевагах саме своєї релігії, не сперечатися про розбіжності, а шукати спільні цінності.

Архівне відео про НГММ доступне за посиланням.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси