До Дня арабської мови в ісламських культурних центрах України традиційно відбуваються заходи, мета яких не лише ознайомити суспільство зі значенням цієї мови у світі та для народів, що нею говорять, а й допомогти поглибити знання арабської культури, історії, традицій.
Цього року особливу увагу приділено ще й арабській каліграфії, що її напередодні ЮНЕСКО внесла до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства.
Ісламський культурний центр Києва не просто провів захід, присвячений арабській мові, що є державною в понад двадцятьох арабських країнах, а й підготував інформаційний відеоролик до цієї дати. Арабській було присвячене й заняття 18 грудня у клубі «Джерело дитинства»: діти дізнавалися про мову та її значення для мусульман, незалежно від їх національности, пізнавали ази каліграфії.
День арабської мови відзначили в Лінгвістичному центрі «Салям», що діє в ІКЦ столиці. Тут також підготували відеопрезентацію про арабську мову, що лишається живою понад 15 століть. Ця мова — рідна для 450 млн людей, і ще до 1,1 млрд використовують її у своїй релігійній практиці. Також «Салям» підготував відеопрезентацію від наймолодших учнів.
Відзначили цю дату й у Львові — в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада: гості ІКЦ дізнались про історію цього дня, а також спробували сили в мистецтві каліграфії.
У Вінницькому ІКЦ «Аль-Ісра» захід до цієї дати провели 19 грудня. Як розповів секретар ІКЦ Абумуаїлек Одай, гості дізналися про арабську мову, історію та культуру арабськомовних країн та арабську каліграфію від директора школи арабської, що діє при ІКЦ. Відбувся невеликий концерт, підготовлений активістами центру. Також було запрошено два музичні гурти, що потішили присутніх виконанням пісень різними мовами.
В ісламському культурному центрі Дніпра активісти ГО «Мустакбаль-Майбутнє» підготували до цієї дати культурологічний захід, запросивши на нього всіх, хто цікавиться арабською мовою та культурою. Понад півсотні гостей почули про історію та сьогодення арабської мови, особливості культури народів Близького Сходу та Північної Африки, досвід вивчення арабської. Окремою частиною заходу став гастрономічний екскурс із частуванням стравами та смаколиками арабських народів, а також презентація книг і майстер-клас з арабської каліграфії.
В ІКЦ Запоріжжя «Віра» гостей вітали директор школи арабської мови Ахмад Марзук та імам мечеті Мухаммад Мамутов. Потім була пізнавальна програма, підготовлена вчителями та учнями школи.
«Для гостей підготували сценку, дитячу пісню, розповіли про пам'ятки арабських країн, продемонстрували види каліграфії, мехенді та, звичайно, частування», — повідомляють у Запорізькому ІКЦ.