Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Активісти «Аль-Масар» провели захід на підтримку біженців

23.06.2021 / 8

В Одесі жіночий відділ громадської організації «Аль-Масар» провів захід «Світ без війни — до 20 червня, Всесвітнього дня біженця. Реалізувати проєкт удалося завдяки гранту, наданому Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Мета заходу — донести до громадськости інформацію про біженців, шукачів притулку та переміщених осіб, підтримати людей, що опинилися у скруті через вимушену втечу від воєнних дій. 

«Це величезна проблема й біда: біженці мусять лишати все й рятувати життя — свої та своїх дітей… Взагалі у світі 79,5 млн осіб мусили залишити місця проживання через війни, конфлікти або страх переслідування. Це величезна кількість людей! За оцінками УВКБ, від 30 до 34 млн біженців і переселенців становлять неповнолітні. Цю інформацію потрібно доносити до людей, щоб вони задумалися, як ці люди (біженці. — Ред.) справляються, яка їм потрібна допомога або підтримка, що я особисто можу зробити, — кажуть активісти „Аль-Масар“. — Цього року організація отримала грант на проведення заходу під гаслом „Світ без війни“, і така назва не випадкова, адже саме війна — основна причина залишати свої будинки й тікати, рятуючи життя <…> Створення мирного суспільства — загальнолюдська проблема на цей момент».

Захід провели в рамках фестивалю культур, де були представлені різні звичаї, їжа, національні костюми, традиційні прикраси народів тих країн, звідки люди сьогодні мусять їхати.

Організатори підготували ​​культурно-просвітню розважальну програму: квест, учасники якого могли перевірити свої знання в різних галузях, а на переможців чекали подарунки та кава з солодощами. Також відбувся концерт і дегустація національних страв. Ознайомлення з національними традиціями та культурою надзвичайно важливе, бо через збройні конфлікти в багатьох країнах відбувається деградація матеріальної та духовної культури, руйнуються історичні пам'ятки, а через значний відтік людности зменшується кількість тих, хто зберігає звичаї. Біженці частіше переймаються питаннями виживання та пошуку засобів до існування, а не збереженням культури.

Як заявляють в організації «Аль-Масар», активістки намагалися пробудити в людях почуття милосердя та співчуття  співстраждання — це перший крок підтримки, що потрібна не тільки біженцям, а й кожному з нас:

«Тих, хто хвилюється за нужденних, немічних і безпорадних, чекають добрі звістки!. Звичайно, наші дуа — за всіх, хто гноблений та перебуває у складних обставинах, і за мир без війни!»

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси