Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Запорізькі журналісти вражені святковими заходами в мечеті ІКЦ «Віра»

16.05.2021 / 85

Мусульмани цілого світу 13 травня святкували Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам, Ураза-байрам) — свято завершення місяця посту, молитви, читання Корану та роздумів над його змістом, місяця добрих справ.

Святкова молитва відбулася й в ІКЦ Запоріжжя, де, як повідомляє місцевий інформаційний портал 061.ua, буквально напередодні свята завершили ремонт:

«Святкова молитва мусульман правиться на двох поверхах невеликої мечеті, розташованої у приватному секторі. Зовсім недавно тут зробили ремонт внутрішньої частини та фасаду, а ще встановили напівкупол у золотому кольорі, що привезли з міста Дніпро. Зали поділені на чоловічі та жіночі. <...> Разом із дорослими на молитву прийшли діти. Найменші проводять час у жіночій частині зали, а старші хлопці та хлопці-підлітки читають молитву разом із дорослими чоловіками на першому поверсі. Перед намазом розкладають спеціальні килимки та уважно слухають вітальне слово імама».

На ранковий святковий намаз прийшло дуже багато мусульман, і через прохання імама додержувати дистанції місця в самій будівлі вистачило не всім — частина чоловіків розташувалася на килимках у внутрішньому дворику й навіть за воротами мечеті.

Журналістка була вражена тим, як правилася молитва:

«Під час молитви сотні людей практично синхронно виконують усі рухи, а голос імама розноситься з колонок по всій будівлі мечеті, і здається, що зливається навіть із диханням людей».

У своїй проповіді імам Ісламського культурного центру Запоріжжя Мухаммад Мамутов зробив акцент на відплаті й подякував небайдужим прихожанам, що цілий Рамадан допомагали нужденним, розвозили продуктові набори та не були скупі на милостиню.

Шейх Мухаммад розповів журналістам, що крім добровільних пожертв (садака) існує обов’язкова — закат аль-фітр, що цього року становила 110 гривень за кожного члена сім’ї. Гроші збирають до святкової молитви в день Ід аль-Фітр — ці кошти передають бідним людям:

«Це обов'язкова милостиня — для тих, хто має таку можливість, звичайно. Цю суму ми передаємо або в мечеть до святкової молитви, або безпосередньо в руки бідних людей, якщо знаємо таких. Ми обчислили цю суму у 110 гривень — так щоб у святкові дні бідні люди могли дозволити собі та своїм дітям купити якусь їжу до столу. Іслам завжди бере до уваги справедливість і рівність», — пояснив імам.

Після молитви всі вітали один одного зі святом і спілкувалися за солодким частуванням у дворі мечеті, а для дітей проводили конкурси та вручали їм подарунки.

«Це наше друге найбільше мусульманське свято. Ми навідуємо родичів <…>, даруємо подарунки й частування… Частину обов’язково віддають бідним, а частину — сусідам, щоб підтримувати зв'язки та добрі стосунки. Не має значення, мусульмани вони чи ні. Іслам до всіх ставиться лояльно та шанобливо. Я думаю, що так і в інших релігіях. Дуже важливо нам усім взаємодіяти та жити в мирі», — поділилася з журналістами прихожанка запорізької мечеті Хадіжа.

Як повідомляє 061.ua з посиланням на Мухаммада Мамутова, статистичні дані про кількість мусульман у Запоріжжі та області (5 тис. осіб) не зовсім актуальні: рахували давно, ще не були враховані люди, які переїхали сюди на постійне місце проживання з інших країн та окупованого Криму.

«Мабуть, насправді ця цифра набагато більша. Я спілкуюся з різними діаспорами, і, наприклад, представники азербайджанської діаспори кажуть, що тільки їх є близько 8 тисяч осіб у регіоні. Спочатку статистика брала до уваги тільки татар, що тут жили», — підкреслив імам.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси