Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Захист прав іммігрантів та українців, що потерпають від етнічного профайлінгу: перше засідання Координаційної ради при Омбудсмені

03.07.2020 / 17

1 липня в режимі відеоконференції відбулося перше засідання Координаційної ради з питань захисту прав мігрантів, створеної наприкінці червня за наказом Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової. Нагадаємо, що голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов увійшов до складу цього органу.

Шейх Сейран переконаний, що участь у Координаційній раді допоможе розв’язати проблеми не тільки іммігрантів, а й українців та осіб, що законно перебувають на території України, але часто стають жертвами так званого етнічного та релігійного профайлінгу, отже мусять марнувати години власного життя на розвіювання підозр силовиків і міграційної служби. Така ситуація, коли [правоохоронці] фактично застосовують презумпцію винуватости, не є ні здоровою, ні цивілізованою. Пан Арифов звернув увагу учасників засідання на те, що доходить до кричущих випадків: людей зупиняють на виході з мечеті й затримують, якщо вони не мають при собі посвідчення особи — відколи громадяни зобов’язані його носити з собою, вирушаючи на молитву до храму?

Голова Асоціації «Альраід» поділився проблемами, що з ними стикаються шукачі притулку та просто люди, що вирішили в законний спосіб переїхати до України, додержавши всіх вимог українського законодавства. Ці проблеми відомі йому від одновірців, що зверталися по пораду й допомогу, але такі ситуації типові для всіх іммігрантів, незалежно від віровизнання та етнічної належности. Так, шукачі притулку мають проблеми з доступом до медичної допомоги — в умовах пандемії ці питання тільки загострилися — та з працевлаштуванням.

Не оминув шейх і болючої теми видачі Україною біженців державам, де режим становить загрозу для життя та здоров’я цих людей. Зокрема, численні випадки видачі політичних біженців — навіть тих, хто воював за Україну! — Росії, де вони потім були засуджені та зазнали катувань у місцях позбавлення волі.

Сейран Арифов вірить, що Координаційна рада при офісі Омбудсмена може стати рупором, через який нарешті вдасться докричатися про наявні проблеми до тих, хто ухвалює важливі рішення.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси