Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Як йорданці збірку українських віршів друкували: зустріч з українською поетесою, що живе й творить у Йорданії

18.01.2018 / 247

Вікторія Абу-Кадум (дівоче прізвище Бричкова) — мусульманка українського походження, що живе в Йорданії та була однією з ініціаторів створення осередку української культури «Українська хата в Йорданії». 17 грудня вона завітала до столичного ІКЦ, де читала вірші зі своєї збірки «Птахом перелітним», що наприкінці минулого року була видана в Йорданії та презентована в місцевому посольстві України. З найрезонансніших творів останнього часу — вірш «Солдат у хіджабі з ясними очима», написаний на згадку про загиблу від рук кілера Аміни Окуєвої.

Вікторія читала вірші, присвячені Небесній Сотні, Кіборгам («нехай ці імена звучать частіше, тим більше в річницю»), а також особисті, присвячені рідним та осягненню творчого шляху.

— Я мусульманка, українка, живу в Йорданії вже 15 років. Це до того ж допомогло видати свою збірку віршів за сприяння Міністерства закордонних справ України. Єдина умова була, щоб книга вийшла друком у Йордані — як ілюстрація добрих українсько-йорданських відносин, — розповіла Вікторія.

Один примірник збірки гостя подарувала бібліотеці ІКЦ, підписавши на пам’ять.

Як зазначив у зверненні до поетеси голова відділу ознайомлення з ісламом київського ІКЦ Тарик Сархан, Вікторія Абу-Кадум — гарний приклад людини, що поїхала з України, але серцем усе одно лишилася  тут. Він наголосив, що Іслам не закликає зрікатися коріння — навпаки, заохочує пізнавати й шанувати свій рід, батьківщину, не бути байдужими до її бід і нещасть.

— Мусульманин за своєю натурою не може бути байдужий до проблем і конфліктів на батьківщині. Це стосується будь-кого з людей — вірить він у Бога чи ні. Коли десь на землі коїться несправедливість, як мусульманин я не можу бути байдужий! А особливо до тих, з ким пов’язує спільне коріння, любов до батьківщини. Ми дуже вдячні Вікторії, бо вона показала себе гідним представником не тільки України, а й Ісламу — релігії, що вчить любити рідну землю й рідних людей, не вважаючи на віровизнання. Віра робить Вікторію людиною, що хоче служити своєму суспільству — бодай словом.

Тарик Сархан звернув увагу учасників зустрічі на цікавий момент: найяскравіше Вікторія змогла проявити себе як українку саме в Йорданії:

— Це чудовий приклад для всіх, і я радий, що Йорданія та Україна виявилися такими близькими, що дають кожному проявити себе у творчості.

На закінчення зустрічі пані Абу-Кадум прочитала вірш про себе як поетесу, після чого сфотографувалася з охочими й роздавала автографи.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси