Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Проблеми сучасності очима молодих європарламентарів

20.04.2016 / 676

Можливості оцінити окремі характеристики, надавані окремим соціальним групам, дуже розширюються, коли є «інсайдерська» інформація. Жодну проблему неможливо розв’язати без глибокого й системного уявлення її реальної природи, джерел і причин, без різнобічної її оцінки. Тим‑то Європейський молодіжний парламент (ЄМП) організовує сесії в регіонах України (European Youth Parliaments — Ukraine’s Regional Sessions), і з цієї ж причини, бажаючи зробити свій внесок, до однолітків під час сесії в Сумах (15–17 квітня) приєдналися представники молодіжного активу ВАГО «Альраід» — брат і сестра Мухаммад та Аїша Іса.

За словами молодих людей, вони трохи хвилювалися, вирушаючи в дорогу: чи вдасться встановити контакт з однолітками, донести свою позицію? Однак, здається, ці переживання властиві всім: організатори присвятили цілий перший день знайомству й тим-білдингу, допомагаючи учасникам звикнути одне до одного та встановити емоційний зв’язок. А далі, знявши тривожність, запропонували їм самостійно сформувати робочі групи з обговорення проблем.

Мухаммад Іса приєднався до обговорення проблеми так званого ІДІЛ і докладно роз’яснив колегам, що це терористичне утворення не має ознак державності, надто «ісламської», якщо аналізувати з позицій шаріатських норм. Він детально зупинився на протиправних убивствах, що їх коїть угруповання, нагадавши присутнім застереження Всевишнього Господа в Корані про те, що вбивство невинної людини (якщо її провини не довів справжній суд) — страшний гріх і прирівнюється за ступенем тяжкості до знищення цілого людства.

У той самий час Аїша Іса брала участь в обговоренні гендерної нерівності й так само розповіла про ісламський погляд на повагу до особистості незалежно від статі, про закріплені Всевишнім у Його релігії права жінок і розподіл гендерних ролей.

Інші групи розглядали такі актуальні питання, як безвізовий режим із країнами ЄС, енергетика тощо. Кожна після всебічного вивчення свого питання готувала резолюцію, котру представляла на суд журі та своїх колег в останній, третій, день. Молоді люди поставилися до завдання вкрай відповідально, й жодну резолюцію не відхилено через нестачу голосів. Результати «мозкового штурму» з описом кожної з проблем, визначенням її суті та способами розв’язання нададуть штаб-квартирі ЄМП в Німеччині.

Нагадаємо, Європейський молодіжний парламент почав працювати 1987 року і цілий час активно підтримує виховання молоді політично грамотними й відповідальними громадянами, залучаючи їх до осмислення європейських політичних процесів і просуваючи міжкультурне порозуміння.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси