Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Виховувати милосердя з дитинства

01.05.2015 / 954

У гімназії «Наше майбутнє» відбувся благодійний ярмарок. Учні початкових класів продавали охочим зроблені власноруч вироби декоративно-прикладного мистецтва, а також приготовані разом дорослими солодощі. Зібрані кошти вони передадуть дітям із зони АТО.

У дворі ісламського культурного центру «Альраід» у п'ятницю, 24 квітня, було чимало людей. Для співробітників і відвідувачів центру, гімназистів і їх батьків на столах були представлені вироби і малюнки учнів, а також різноманітні торти, пироги, тістечка, інша здоба. Маленькі художники і кулінари раділи тому, як швидко відвідувачі ярмарку купують усе те, що вони робили зі щирим бажанням допомогти ближнім.

За словами Віри Фриндак, директора гімназії, благодійний ярмарок згуртував учнів початкових класів навколо ідеї допомогти дітям із зони АТО. «Навіть найменші першокласники проявляють співчуття і бажання допомогти іншим дітям, які страждають; демонструють дивовижне для їхнього віку розуміння важливості миру», зауважила керівник навчального закладу.

Наталія Петрович, педагог 3-а класу гімназії зазначила, що діти охоче відгукнулися на ідею зібрати кошти з благодійною метою: «Вони знають, що ці гроші призначені для благодійності, тому всі, представлені на ярмарку вироби з пластиліну, паперу, всілякі листівки, орігамі, аплікації зробили власноруч».

«Діти готувалися протягом тижня, хвилювалися, зауважує педагог, подивіться, як вони рекламують свої вироби, намагаючись продати усі саморобки і солодощі»!

Присутня під час бесіди Людмила Петрівна, бабуся учениці Софії Талаат, зауважила, що на прикладі своєї внучки побачила позитивний вплив на розвиток дітей педагогічного підходу, який спрямований на виховання патріотизму, милосердя, співчуття, і підтвердила, що ідея керівництва навчального закладу провести благодійний ярмарок є чудовою: «Вона сподобалася не тільки дітям, але також і батькам, близьким. Дуже важливо, що діти намагалися зробити щось своїми руками, щоб підтримати тих, хто цього потребує. Дітям у доступноі пояснили, яким чином будуть використані ці кошти, тому вони натхненно підтримали таку ініціативу. Малювали, виготовляли різні вироби, випікали з матерями кондитерські вироби, зауважила Людмила Петрівна, показовим є те, що усе вони робили залюбки, прагнучи поділитися з іншими...»

«Такі акції, без сумніву, виховують доброту, милосердя і співчуття», вважає бабуся учениці.

Не відмовився поділитися своїми враженнями від ярмарку і співробітник центру «Альраід» Іса Хусам, один з найактивніших покупців, який не залишив без уваги, мабуть, жоден із запропонованих дітьми товарів.

«Сьогодні дійсно яскравий і сонячний день! Діти вчаться бути добрими, розуміючи, що їхні зусилля приносять винагороду, якою можна поділитися, вважає пан Хусам, це заохочення дуже мотивує дітей і надихає на вчинення добрих справ у майбутньому»

«У дівчаток я купив багато смачного, у хлопчиків картину, аплікацію, вазочку з глини. Усе це творчість, прекрасна ідея, хороша справа. Я вважаю, що дитина може не розуміти, що таке АТО, але, попри все, уже зараз вона думає, як продати зроблене своїми руками. Тому ми повинні сприяти розвитку своїх дітей як справжніх, повноцінних членів суспільства», - зауважив Іса Хусам.

На його думку, на прикладі ярмарку дитина може усвідомити свою значимість для суспільства, побачити результат своєї роботи, за який можна отримати і похвалу, і прибуток, а також поділитися цим з іншими. Пан Хусам вважаає, що зовсім маленькі діти не зовсім розуміють, що таке АТО, війна, тому дорослі повинні уберегти їх від психологічних травм. Також завданням дорослих, на його думку, є формування у дітей прагнення до участі в житті суспільства; правильного розуміння власної громадянської позиції, патріотизму, а також своєї ролі у розвитку і процвітанні України.

«Я робила це з радістю, адже дуже хотілося допомогти», зазначила одна з учасниць ярмарку - третьокласниця Асма Дамаданова. А учениця гімназії Софія Талаат розповіла, що намалювала дві картинки, зробила чохли для телефонів, разом із тіткою приготувала еклери. Дівчинка сподівається, що найближчим часом знову буде проведено таку акцію: «Мені сподобалося брати участь у ярмарку, адже допомагати нескладно».

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси

  • Федерація ісламських організацій Європи
  • Кримсьтатарське питання
  • Центр досліджень та сертифікації ХАЛЯЛЬ "Альраид"
  • Іслам в Україні
  • Інформаційний арабомовний портал "УкрПрес"
  • Міжнародна організація підтримки
  • Іслам для всіх
  • Інформаційний російськомовний портал "АрабМир"
  • Духовне управління мусульман України "Умма"
  • Іслам без крайностей і стереотипів