Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

ОБСЄ шукає шляхи мінімізації кількості злочинів, скоєних на підґрунті нетерпимості

16.05.2014 / 1137

13 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) у Варшаві (Польща) зібрало 17 мусульманок з 13 країн-учасниць ОБСЄ для обговорення проблеми злочинів, скоєних на підґрунті нетерпимості.

Українка палестинського походження Самія Арада з жіночої громадської організації «Мар’ям» змалювала, як виглядає ситуація в цій сфері в нашій країні — як організаторам, так і учасницям з Великобританії, Бельгії, Франції, Греції, Італії, Румунії, інших країн.

Вона розповіла, що в Україні, слава Богу, мусульманки не відчувають якоїсь особливої ​​дискримінації за релігійною ознакою на державному і громадському рівні. Проблеми здебільшого побутові: неможливість оформити внутрішній паспорт з фотографією в головному уборі, що не приховує овал і риси обличчя, проблеми з працевлаштуванням жінок, що дотримуються хіджабу — не кожен роботодавець готовий поповнити свій штат таким «екзотичним» співробітником, а також ймовірність переходу на обговорення національної і конфесійної приналежності мусульманок при вирішенні певних невеликих побутових конфліктів у громадських місцях.

Згодом ці ж проблеми озвучували деякі учасниці з інших країн. У них, правда, цим не обмежувалося: у ряді держав останнім часом почастішали випадки нападу на жінок, що дотримуються ісламського дрес-коду: з них зривали хустки, ображали, і навіть били.

«На жаль, здебільшого мусульманки не повідомляють представникам влади про злочини або інциденти, що виникли на підґрунті нетерпимості, оскільки їх часто відмовляють від написання заяви», — нарікає пані Флоріан Хохенберг, Голова департаменту толерантності та протидії дискримінації БДІПЛ. «Це призводить до маргіналізації цілих груп суспільства, і БДІПЛ фокусує свою увагу на цих питаннях з метою підтримки держави і громадянського суспільства у їх діяльності з подолання цієї проблеми».

За підсумками одноденного тренінгу представники ОБСЄ зібрали не тільки скарги учасниць на ті чи інші проблеми в їхніх країнах, але також пропозиції щодо зміни цієї ситуації. Фахівці Організації планують проводити заходи подібного формату частіше з метою відстеження розвитку ситуації і здійснення моніторингу ефективності розробки і реалізації заходів і програм.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси