Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Міжнародна жіноча конференція у форматі ток-шоу справила яскраве враження на відвідувачів київського ІКЦ

20.03.2013 / 1043

В суботу, 16 березня 2013 року, відбулася Міжнародна жіноча конференція «Традиційні цінності і сучасні виклики» з ініціативи громадської організації «Мар’ям». Більше 150 гостей з різних регіонів України й інших країн, жінки і чоловіки, зібралися на 2 поверсі київського Ісламського культурного центру. Серед них — спеціальні гості Каміла Салпагарова з благодійного фонду «Солідарність» (РФ), керівник Всеукраїнської громадської організації «Дитинство» Тетяна Сучкова, керівник жіночого відділу Арабського  Дому в Україні Майя Закут, а також представник сирійської діаспори в Україні Нун Баргут. Крім того, на заході були присутні делегація Жіночої мусульманської ліги Молдови, а також репортери іранського телеканалу  IRIN TV.

Гості з великим ентузіазмом сприйняли новий формат заходу: організатори перетворили його на ток-шоу, під час якого кожна тема розкривалася у процесі бесіди з ведучою, а не зачитувалася як доповідь. Це викликало жваву реакцію залу: глядачі співпереживали, погоджувалися, заперечували, коментували те, що відбувається.

Питанням для обговорення була не тільки тема ролі жінки в сучасному суспільстві і шляхів забезпечення ефективності її участі в громадському житті, а й  такі актуальні питання, як збереження сім’ї від розпаду, раціональне використання власного часу, прийняття дитини в сім’ю з дотриманням законодавста України і норм шаріату.

Опора світу й оплот довіри

Тетяна Сучкова звернула увагу присутніх на те, що забезпечити для своїх нащадків повноцінне дитинство  можна лише та мати, яка є сильною і розвиненою особистістю. Вона відзначила слова, що прозвучали у привітаннях Майї Закут і Нун Баргут про те, що в кризових для народу ситуаціях саме від жінок залежить, чи виросте наступне покоління його гідними синами. Щоскладніші умови життя народу — тим більше зростає навантаження на тендітніі плечі жінки-матері.

І взаємодіяти зі своїми чадами потрібно не накладаючи заборони і здійснюючи контроль, а шляхом встановлення і розвитку взаємівідносин, побудованих на принципах довіри. Це непросто, адже потрібна величезна витримка, щоб не перетворити взаємини з дитиною на демонстрацію свого авторитету і переваг над нею. Натомість необхідно вміти вислухати, зрозуміти дитину, і навіть якщо вона помиляється, потрібно розглянути ситуацію, що склалася, з позиції дитини. Не потрібно обирати мету «покарання», адже  дитина більше потребує дружньої поради, як все виправити, або хоча б мінімізувати наслідки своєї помилки.

Якщо немає довіри — немає сенсу шпигувати за сторінками дитини в соціальних мережах, інспектувати її телефон і відстежувати маршрут; дитина з часом навчиться якомога краще приховувати від вас інформацію.

Навчитися контролювати себе і свій час

«Якщо у вас в будинку, не дай Боже, спалахне невеликий вогник — чи будете ви чекати, поки він згасне сам? Чи скажете «я загашу його потім»? Візьмете красиву запальничку і розпалите його щояскравіше, адже ваша запальничка така красива і чудова? Або ж чимдуж кинетеся гасити його, поки він не перетворився на пожежу, яка знищить ваш будинок дотла?» — звернулася до аудиторії Віра Фриндак.

Вона порадила у жодному випадку не переносити негатив подружніх конфліктів на дітей, не залучати до них родичів і друзів, не прагнути якомога  більше завдати болю, намагаючись «вколоти» один одного докорами, а чітко і спокійно обговорити суперечливі моменти. Важливо стежити за своїм наміром — не принизити іншого і змусити його відчути себе винним, а вирішити проблему і зберегти сім'ю.

Тетяна Ястремська говорила про актуальну для кожної сучасної людини проблему «як все встигнути», поділившись досвідом застосування прийомів з раціонального використання часу. «Дуже важливо не перегоріти у справах, залишити час і для відпочинку», — зауважила вона.

Волонтерство змінює навколишній світ

Дієвість цього твердження на прикладі добродійного фонду «Солідарність» продемонструвала гостя з Москви Каміла Салпагарова. «Солідарність» — фонд, створений мусульманами, яких об'єднують ідеї добра і милосердя. Він допомагає малозабезпеченим сім'ям з тяжкохворими дітьми і сиротам здолати складну матеріальну і психологічну ситуацію.

Ключ до їх успіху  — небайдужість людей. Без участі безлічі волонтерів, які постійно телефонують, пишуть, дізнаються, чим вони можуть допомогти у тому або іншому проекті, просять дати їм якесь завдання, діяльність фонду не була б настільки успішною. Більшість масштабних проектів стали б нездійсненними, адже навіть за умови роботи кожного зі співробітників у три зміни, вони фізично не можуть зробити, реалізувати все і скрізь устигнути.

Сироті потрібна сім'я і правда про власне походження

Опіка над сиротами, за ісламським віровченням, — дуже почесна і не менш відповідальна справа. Більшість людей, говорячи про прийом сироти в сім'ю, мають на увазі усиновлення. Проте усиновлення згідно з чинним законодавством України передбачає безліч наслідків, які суперечать нормам шаріату: дитина втрачає зв'язок зі своїми кровними родичами, її прізвище, ім’я, по батькові, навіть місце і дата народження можуть бути змінені; вона не знає правди про своє походження і може в майбутньому створити шлюб з кровозмішанням...

Найбільш прийнятною формою є встановлення над сиротою опіки (якщо дитина не досягнула 14 років) або піклування (14–18 років). Це, втім, не позбавляє від обмежень в одязі і можливості усамітнення дитини, яка досягла статевої зрілості, з членами прийомної сім'ї протилежної статі. При встановленні опіки над немовлям ця проблема вирішується шляхом встановлення молочної спорідненості з дитиною. Для цього потрібно здійснити п'ять окремих годувань. Не усім відомо, що годувати грудьми може і жінка, яка ніколи не народжувала дітей, якщо вона належним чином підготує свої молочні залози; і що існує веб-сайт, присвячений грудному вигодовуванню прийомних дітей.

Живе спілкування і безкоштовна література

Після завершення конференції у форматі інтерактивного діалогу гості мали змогу поспілкуватися з доповідачами, виступи яких викликали у них зацікавлення, сформулювати запитання. Крім того, вони могли обмінятися враженнями з іншими слухачами за чашкою ароматного чаю і солодощами, а також поповнити свою домашню бібліотеку безкоштовною літературою, виданою ВАГО «Альраїд» і ГО «Ансар Фаундейшн». Кожен учасник мав змогу вибрати книги і брошури з урахуванням власних інтересів і вподобань.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси