Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Представники УВКБ ООН і мусульманські громади Харкова вивчали проблеми іноземців

05.03.2013 / 675

Проблема біженців не є новою для Харкова: це місто вже давно стало рідним для представників різних національностей, більшість яких були змушені залишитися тут з ряду причин.

21 лютого  2013 року в Харківському ісламському культурному центрі відбувся круглий стіл, присвячений правам біженців в Україні та питанням, що стосуються іноземних громадян. Для Харкова, багатонаціонального міста й одного з основних студентських центрів держави, ці питання вже давно є нагальними.

В обговоренні цієї теми взяли участь представники УВКБ ООН в Україні та мусульманських об’єднань Харкова: Палестинської діаспори, Сирійського Дому, Курбської спільноти, громадської організації «Аль-Манар», Ліванськї партії «Майбутнє» («Ф’ючер»), Об’єднання громадян Марокко.

Біженці і шукачі притулку

Представники УВКБ ООН висвітлили питання забезпечення прав осіб, які потребують притулку, і реалії, щоі постають перед ними в Україні. Також надано статистичні дані про кількість осіб, що подали документи на отримання статусу біженця, й осіб, які його отримали у 2012 році.

Згідно з офіційними даними в Україні щорічно звертаються за отриманням статусу біженця близько 1,5 тисячі осіб, а на кінець 2012 року їх кількість сягнула 2,5 тисяч. Близько  третини цих осіб є мешканцями Харкова. Значна частина є вихідцями з Афганістану й Киргизтану, однак крім них є представники більш ніж 20 країн.

Лише у половини тих, що звераються за наданням статусу, приймаються документи, і лише невелика частина з них отримують статус біженця.

Студенти-іноземці у Харкові

Представники мусульманських об’єднань Харкова висловили надію на те, що подібні заходи звернуть увагу ООН та українських чиновників на ситуацію з біженцями в Україні, а також вплинуть на удосконалення умов і процедур перебування іноземних студентів у країні.

Наразі у Харкові зареєстровано близько 12 тисяч іноземних студентів, значна частина яких є членами представлених на круглому столі об’єднань. Більшість цих молодих людей потерпає від підвищеної уваги міліції: їх регулярно зупиняють «для перевірки документів», зафіксовані випадки невмотивованих образ з боку працівників правоохоронних органів.

Ігнорувати це не лише негуманно, але й економічно і науково недоцільно, адже студенти привозять з собою не лише бажання до оволодіння знаннями, але й фінансові ресурси, які вони використовують для оплати наданих їм освітніх послуг, забезпечення своїх матеріальних і побутових потреб.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси