Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

29.04.2022 / 171

Серед 311 знавців Корану з 78 країн світу, які отримали сертифікат і ліцензію (іджаза) в Академії Священного Корану в Шарджі (Саудівська Аравія), була і єдина представниця України, член Конгресу мусульман України — Самія Ерада. На урочистій церемонії сімнадцятого дня благословенного Рамадану їй вручили сертифікат, що підтверджує бездоганне читання Корану напам’ять.

Як розповіла Самія, про те, що стала володаркою сертифікату, вона дізналася давніше, але церемонію вручення цих документів академія через ковідні обмеження змогла провести аж після пом’якшення карантину, і так збіглося, що це сталося саме у священний місяць:

— Мене повідомили, що я отримаю іджазу, ще кілька місяців тому, і потім академія організувала церемонію, сімнадцятого дня Рамадану, зібравши своїх студентів з усього світу, щоб нагородити їх і вручити сертифікати. В Академії Священного Корану в Шарджі дуже багато студентів із різних країн: з Азії, Європи, Африки, Америки. З України поки була тільки я. Цього року сертифікати вручили 311 студентам — тим, хто опанував один вид читання. Охочі отримати сертифікат і за іншими видами можуть продовжити навчання.

Поділилася Самія Арада і своєю історією вивчення Корану:

— Я палестинка, народилася в Саудівській Аравії, навчалася там, до 15 років завчала Коран напам’ять. Згодом вийшла заміж, переїхала до України, намагалася й далі завчати Коран самостійно, але без наставника це дуже складно, адже нема того, хто підкаже, зверне увагу на помилки, покаже, як читати правильно. Отже, мої старання не мали великого ефекту. А потім в «Альраіді» (нині — Конгрес мусульман України. – Ред.) з'явився шейх Хайдер аль-Хадж і він завжди підтримував і мене, й інших студентів, що вивчають Коран. Завдяки йому, машаалаг, багато хто почав заучувати Коран. Я з його допомогою повторила частину Корану, і шейх Хайдер завжди підтримував мене, підказував, перевіряв, влаштовував іспити й завжди заохочував мене до навчання, до повторення вивченого, щоб я не забувала.

Сама двічі була серед переможців всеукраїнських конкурсів читців, що їх проводили Українська асоціація з вивчення Священного Корану, ДУМУ «Умма» та Конгрес мусульман України на базі Ісламського культурного центру Києва.

— Я двічі брала участь у конкурсах читців Корану, які щороку проводили в «Альраіді», — згадує вона, — і обидва рази посідала перше місце, але потім відмовлялася від участі, щоб дати можливість іншим учасникам проявити себе.

Розповіла Самія Арада і про процес навчання в Академії Священного Корану в Шарджі:

— Це академічний центр з вивчення Корану, але він не приймає тих, хто тільки розпочинає вивчення. Туди можуть вступити ті, хто вже знає Коран напам’ять. І щоб стати студентом цієї академії, треба скласти іспит. Я, щоб витримати цей іспит, вивчила весь Коран — і після цього мене прийняли. Кожному випускникові видають сертифікат про те, що він опанував один зі способів читання Корану (кираат) <…> — і так по черзі.

Студенти академії — як чоловіки, так і жінки. З кожною студенткою працюють жінки-наставниці пояснює Самія:

— Наставниць називають «шейха», і кожна студентка має в термін максимум чотири місяці підтвердити знання всього Корану, прочитавши його напам'ять своїй наставниці. Це можна робити щодня або тричі на тиждень — за згодою викладача. Таким чином, я склала весь Коран, обравши читання імама Хафса. Наставниця виправляє, коли треба, повторюємо читання, якщо це є в тому потреба. Протягом цих чотирьох місяців відбуваються іспити, тобто кожного студента знов і знов перевіряють на знання частин Корану: 5 джузів, 10 джузів тощо — поки не скінчимо читати весь Коран. А після того, як за чотири місяці ти скінчив навчання в наставника, академія призначає ще один іспит, щоб ще раз перевірити знання Корану напам’ять кожним студентом, і аж після цього можна отримати сертифікат. У день іспиту заради об'єктивности приходять інші вчителі, екзаменують і за певний час повідомляють результат: склав студент чи не склав, чи видадуть сертифікат, іджазу (ліцензію, що дозволяє власникам передавати здобуті релігійні знання. — Ред.). Коли я отримую іджазу, це означає, що я завчила весь Коран.

Конгрес мусульман України щиро вітає сестру Самію з цим високим досягненням. Хай Аллаг благословить її та дарує їй можливість бути корисною ісламу та мусульманам!

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси