Ви є тут
Додати новий коментар
В Ісламському культурному центрі Запоріжжя організували дводенну культурно-ознайомчу програму для студентів-іноземців, що здобувають освіту у вишах міста.
Головною метою заходу було ознайомлення нових студентів з діяльністю ісламського центру та життям мусульманської громади. Про це, а також історію ісламу в Україні та становище мусульман у нашій країні гостям розповів голова громадської організації «Віра» Ахмед Марзук.
Голова громадської організації «Ана Юрт» Ніяра Мамутова на зустрічах зі студентками з Індії розповіла про українських мусульманок і діяльність жіночих громадських організацій, зокрема про освітні, культурно-просвітні та добродійні проєкти, що реалізують українські послідовниці ісламу.
За словами Ніяри Мамутової, студенток з Індії також цікавило, як українські мусульманки відстоюють свої права, зокрема, як вони домоглися дозволу фотографуватися в хіджабах на документи, що засвідчують особу.
Розповіли гостям і про те, як здійснюється взаємодія з немусульманськими організаціями, як налагоджений міжрелігійний діалог, що робиться для викорінення хибних уявлень про мусульман.
— Йшлося про те, що багато програм і проєктів, реалізованих активістами ІКЦ, волонтерами громадських мусульманських організацій, є не лише виконанням релігійних обов'язків, а й спрямовані на те, щоб мусульман не сприймали як якусь закриту спільноту, — каже Ніяра Мамутова. — Я казала про те, що мусульмани, їхня діяльність на благо всього суспільства має бути видна, і це не лише спосіб інтеграції в суспільне життя, а й гарний засіб профілактики ксенофобії та боротьби зі стереотипами та упередженнями.
Іноземних студентів запросили взяти участь у житті місцевої мусульманської громади. Проте, за словами Ніяри Мамутової, студенти, що навчаються в Запорізькому держмедуніверситеті, вже виявили себе активними членами мусульманської громади міста:
— Студенти з Індії — як ті, що вже не перший рік навчаються у медуніверситеті, так і новоприбулі, — вже долучилися до кількох наших проєктів: допомагають в акціях «Нагодуй голодного», беруть участь в організації різних заходів.
Цього року до Запоріжжя приїхало багато нових студентів із цієї країни, здебільшого з регіонів з величезним переважанням мусульман, тож щоп'ятниці запорізька мечеть заповнюється молільниками. За словами імама мечеті, Мухаммада Мамутова, студенти-мусульмани дуже згуртовані:
— Вони дуже відповідально ставляться до релігії. Ті студенти, хто вже не перший рік навчається в Запоріжжі, підказують тим, хто щойно вступив, де є мечеть. Вони практично ніколи не пропускають джума-намази, і щоп'ятниці в нас людей на молитві так само багато, як і на свята Ід аль-Фітр та Ід аль-Адха, тож доводиться навіть розстеляти килимки у всіх приміщеннях.
«Хай Всевишній Аллаг утвердить їх на шляху до знань і допоможе їм стати гарними фахівцями!» — бажає індійським студентам ІКЦ Запоріжжя.