Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

07.06.2021 / 22

Жіночий відділ вінницького ІКЦ «Аль-Ісра», хоч і малий числом (ядро організації складають близько 12 мусульманок) у своїй активній діяльності не поступається сестрам з інших міст України. Активістки проводять курси читання та вивчення Корану, уроки для дітей та підлітків, ініціюють і проводять різноманітні акції — від добродійних (допомога нужденним), культурно-просвітніх (ознайомлення жителів міста з історією та культурою ісламу) до екологічних (озеленення та впорядкування територій). А ще вони охоче відгукуються на прохання інших волонтерських спільнот допомогти в організації деяких заходів.

Як розповіла активістка жіночого відділу ІКЦ Вінниці Наталя Хабібутдінова, днями вони відвідали кризовий центр «Дім Мама» та зустрілися з підопічними цього притулку для жінок-жертв домашнього насильства та матерів-одиначок. Захід присвятили Міжнародному дню захисту дітей.

— Наш жіночий відділ вже давно знайомий з волонтеркою та громадською діячкою Діаною Мороз, у співпраці з якою організовано та проведено не одну акцію милосердя. Цього разу ми стали одними зі спонсорів відвідин притулку для постраждалих від домашнього насильства жінок, а також матерів-одиначок. Недержавна установа, де перебувають мами з маленькими дітьми, що не мають пристановища. Це матері-одиначки здебільшого з інтернатів або дуже проблемних сімей, що знаходять у кризовому центрі «Дім Мама» тимчасову підтримку та можуть жити тут до року — як правило, цього вистачає, щоб оговтатися, розв’язати питання з житлом, роботою тощо, — розповідає Наталя Хабібутдінова.

Підопічні центру живуть коштом власниці Ольги Череватої та меценатів. Їх лікують і допомагають придбати житло.

На п'яту річницю заснування Діана Мороз змогла організувати свято, що потішило не тільки мам і дітей, а й самих волонтерів. На зібрані кошти, в тому числі мусульманками-активістками, та завдяки їхній допомозі в організації візиту, вдалося відзначити День захисту дитини на славу. І частування мешканцям притулку припало до смаку, і розваги подарували гарний настрій. Стіл прикрашали унікальні декоративні свічки та всіляка привезена з собою смакота: реберця й шашлики, готові страви з грузинських ресторанів «Дебі» та «Georgian Factory», свіжі овочі, хачапурі трьох видів, торти, капкейки, зефір, мармелад, східні солодощі, печиво, води, соки, фрукти, солодке печиво, цукерки, фрукти. Гості й мешканці Центру надання допомоги разом смажили шашлики, готували безалкогольні коктейлі, а діти були в захваті від шоколадного фонтана.

Як каже Наталія Хабібутдінова, карантинні заборони останнього року обмежували можливості мусульманок у волонтерської діяльності, але з послабленням заборон відроджується й робота активісток у різних напрямках, зокрема в реалізації добродійних проєктів.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси