Збільшення кількости класів, щоб зменшити число учнів, що одночасно перебувають в одному приміщенні, та спростити дотримання соціальної дистанції; засоби індивідуального захисту, санітайзери та продуманий розклад — так відповідає на виклики пандемії COVID-19 київська гімназія «Наше майбутнє». З цих же причин урочистості 1 вересня обмежили: святкова лінійка — лише для першачків, п’ятикласників, що переходять до старшої школи, та випускних класів; урочиста частина — коротка, та й до класів малі пішли без супроводу батьків.
Утім, для тих, хто лише починає шкільне життя, вирішили зробити особливу програму. На дітлахів чекала цікава вистава, де вони не втрачали нагоди виправити помилки «піратів», що хизувалися нібито глибшими знаннями, а ще були подарунки: усі отримали теки зі шкільним приладдям із рук майбутніх випускників.
Цього року гімназія «Наше Майбутнє» пропонує додаткові можливості для навчання: крім очної форми, є заочна, а також онлайн-навчання. Дистанційне навчання обрали батьки 5% учнів, але керівництво навчального закладу не виключає переведення всіх учнів на дистанційне навчання, якщо епідемічна ситуація погіршиться. За словами заступниці директорки гімназії з навчально-виховної роботи Марини Литвин, схему дистанційного навчання досконально відпрацьовано навесні:
— Ми пів року працювали на онлайн-навчанні й тому легко перейдемо на викладання в Zoom. Учасники навчального процесу — діти, батьки, вчителі — підключені до нашої мережі та мають потрібні технічні засоби. Ми вже переконалися, що на якості засвоєння знань така форма навчання жодним чином не позначилася. Ба більше, в деяких випадках академічна успішність навіть зросла: діти не витрачали час на дорогу, не прокидалися дуже рано та не поверталися з занять запізно. Час, що вивільнився, учні витрачали на виконання домашніх завдань, підготування до уроків та розширення кругозору. Ми переконалися, що це досить добре спрацювало.
Викладання базується на програмі, затвердженій МОН, але гімназія має кілька факультативів: арабську мова, Коран, ісламську етику. Цього року перелік факультативних занять поповнився цікавинкою: курсом з історії Ісламу, що викладатимуть англійською мовою. Для нього придбано британські підручники: так діти не лише вивчатимуть предмет, а й матимуть додаткову практику з англійської, яку вони вивчають у межах основної програми.