Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

01.05.2020 / 32

Для ГСВА «Альраід» роздача продуктових наборів — справа далеко не нова. Але цього року акція набула небаченого розмаху через карантинні обмеження. Починаючи з 12 березня, у співпраці з ДУМУ «Умма» роздано 4600 продуктових наборів у 14 областях; ще 250 наборів роздадуть на наступному тижні, вони вже готові. Збір триває, адже не зрозуміло, коли карантин скінчиться, а сім’ї, що їхню економічну стабільність він підірвав, оговтаються від наслідків.

Дякуємо добродійникам, серед яких українські мусульмани, приватні особи та бізнеси — етнічні українці та діаспори: палестинська, афганська, сирійська, пакистанська, афганська, турецька, — наші одновірці з Німеччини (добродійний фонд Muslimehelfen) і навіть дипломатичні представництва мусульманських країн в Україні: Туреччини, Індонезії, Малайзії, Пакистану, Катару. Хтось допомагав грошима, хтось купував продукти та привозив їх до ісламських культурних центрів. Люди допомагали власною працею та особистим транспортом для довозу наборів.

Допомогу отримали вимушені переселенці, нужденні мусульманські родини, багатодітні родини, родини, що втратили прибуток чи його суттєву частку через карантин; самотні літні люди, а також іноземні студенти-мусульмани, що з різних причин не виїхали через карантин додому. Незалежно від віровизнання продуктову допомогу надавали медичному персоналу, що працює з хворими на COVID-19, сім’ям учителів, а ще українцям, що перебувають в обсервації після повернення з-за кордону чи після спалаху COVID-19 у їхньому гуртожитку (в Запоріжжі. — Ред.).

За словами голови ГСВА «Альраід» Сейрана Арифова, базовий склад таких наборів — борошно, макаронні вироби, рис, цукор, печиво, олія; перед Рамаданом їх стали доповнювати фініками. Утім склад наборів варіювався відповідно до побажань добродійників, а також доповнювався продуктами, що приносили небайдужі люди безпосередньо до ІКЦ. Так, у деяких наборах були овочі, фрукти, яйця та м’ясо; подекуди додавалися засоби особистої гігієни. Для багатодітних родин пакували великі набори, для самотніх людей чи маленьких сімей — менші. Перші пакунки формували з огляду на те, що цих продуктів має вистачити принаймні на кілька тижнів, а ближче до Рамадану стали пакувати з розрахунком на місяць.

Шейх Сейран зазначає, що пишається масштабною акцією та всіма, хто до неї долучився. На його думку, вона стала чудовим прикладом взаємодопомоги та милости — не тільки для мусульман, а й для всього суспільства.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси