Ви є тут
Додати новий коментар
Обидва ісламські культурні центри провели тематичний захід до Міжнародного дня хіджабу саме 1 лютого й обидва запропонували своїм гостям цікаву програму та частування.
У столичному ІКЦ простора зала була заповнена: завітали мусульманки й немусульманки. Зібрання відвідали й представниці посольств Індонезії (пані Веллі Ельвіра з донькою) та Малайзії (пані Датін Росліні Ісмаїл та пані Рені Хасрік Хан Туан).
Волонтерки ЖО «Мар’ям» не лише розповіли про те, яким критеріям має відповідати вбрання мусульманки, незалежно від обраного стилю, а й ознайомили присутніх з успішними українками — послідовницями Ісламу, що живуть і працюють у Києві: режисеркою Тетяною Сучковою, дизайнеркою та авторкою бренду «Katrin Kym» Катериною Євдокимовою, радницею Міністра оборони й волонтеркою-парамедиком АТО/ООС Ольгою Башей («Кроха»), психологинею Юлією Магеррамовою та директоркою гімназії «Наше майбутнє» Русланою Марцінишиною. Вони отримали символічні подарунки від ЖО «Мар’ям»: листи подяки та брендовані чайні чашки, замовлені спеціально до цього дня. Такі самі чашки трохи згодом отримували учасниці вікторин, які давали правильні відповіді.
Організаторки згадали й про інших столичних мусульманок, що їх надихнули: правозахисницю Вікторію Нестеренко, волонтерок Ольгу Абдаллу, Марію Абдаллу, Тетяну Щербак, Олену Ернандес-Родріґес та інших.
Активістки ЖО «Мар’ям» розповіли про вбрання та головні убори різних мусульманських народів, а про традиційні українські строї та головні убори запросили розповісти фахівчиню — ст. наук. співробітницю Інституту народознавства НАН України, кандидатку історичних наук Оксану Косміну. Пані Косміна принесла з собою купу хустин і навіть намітку, показавши, як їх вив’язувати, на добровольцях, яких не бракувало.
Традиційні українські способи вив’язування хусток були не єдиним, у чому практикувалися того вечора: відбулися майстер-класи з різних способів вив’язування, популярних серед сучасних мусульманок — учасниці отримували вив’язані на них хустки та шалики в подарунок.
На гостей також чекало частування, цікаве спілкування та безкоштовна просвітницька ісламознавча література.
У Сумах захід до Дня хіджабу відбувся не менш цікаво. Активістки місцевого ІКЦ розповіли про історію, критерії та значення хіджабу, показали різні стилі скромного вбрання, провели майстер-клас із вив’язування хусток та влаштували таку собі вечірку хни, де учасниці або підставляли свої руки для розпису майстрині, або наносили візерунки хною одна одній за допомогою трафаретів.
На завершення на всіх чекали фрукти, солодощі та головна прикраса столу — торт із тематичним оформленням до Міжнародного дня хіджабу.