Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

06.02.2019 / 111

Минулими вихідними одразу п’ять жіночих та громадських організації провели тематичні заходи з нагоди інформаційно-просвітницької ініціативи «Міжнародний день хіджабу». Його відзначають 1 лютого, починаючи з 2013 року, але організатори перенесли програму на вихідні, щоб у ній змогли взяти участь і ті, хто працює. На таких зустрічах говорили не лише про історію хіджабу (скромного вбрання, що закриває тіло жінки, крім обличчя та п’ястей), а й про універсальність такого підходу в різних народів, що визнають авраамічні релігії. Не дивно, що заходи викликали цікавість і в немусульманок.

У Києві розповіли про історію жіночого вбрання різних мусульманських народів, про історію виникнення Міжнародного дня хіджабу, а також про успішних мусульманок, що ніколи не погоджувалися з потребою обирати між своїм віровизнанням і кар’єрним, суспільним, політичним успіхом. Практичність та естетичність скромного вбрання гості могли бачити не лише на слайдах, у відеороликах чи на своїх сусідках-мусульманках, а й завдяки майстер-класу з вив’язування хусток і показу найрізноманітнішого одягу, що відповідає вимогам Ісламу та водночас ідеальний для офісу, спорту, відпочинку, ба навіть урочистостей. Як і обіцяли організатори, в кінці зустрічі провели жеребкування подарунків.

У Сумах також розказували й показували: гості могли приміряти хустки, вив’язані в різний спосіб, а ті, кому до вподоби екзотика, ще й традиційне вбрання деяких мусульманських народів. Приємно, що торішні відвідувачі цього заходу повернулися й навіть привели з собою діточок із порушеннями слуху, щоб показати їм багатство культур в Україні.

У Вінниці було ще колоритніше, адже крім майстер-класів популярних нині серед мусульманок способів вив’язування хусток і традиційних способів вив’язування українських хусток, була ще й гра на бандурі.

В Одесі тематичні заходи тривали два дні поспіль: у суботу волонтерки вив’язували хустки всім охочим і частували їх східними солодощами та кавою, роздавали літературу, розписували долоні чарівних пані хною. Паралельно діяла акція «Запитай у мусульманина», де можна було поцікавитися не тільки вбранням мусульманок, а й поставити будь-які питання про Іслам. Дерибасівська заповнилася жінками в різнобарвних хустках, усі були приязні та дружні. Наступного дня програма продовжилася в Ісламському центрі Одеси: вікторина, майстер-класи візажу та вив’язування хусток, частування та подарунки зробили цей день особливим для кожної з учасниць.

У Запоріжжі зустріч відбулася в залі «Пори року» готелю «Інтурист», щоб усі охочі комфортно розташувалися. Тут також розповідали про успішних мусульманок і показували зручний та стильний скромних одяг для різних сфер життя, а ще елементи національного вбрання деяких народів. Вже постійні гості таких заходів у Запоріжжі — Лариса Купчинська та ансамбль «Оксамит» — показали традиційні способи вив’язування хусток українками та відтворили для глядачів проводи молодої до хати її нової сім’ї. На завершення вечора гості ласували тортом та отримали подарунки.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси