Ви є тут
Додати новий коментар
«Ми полегшили Коран для згадування. Та де ж той, хто повчається ним?» (Коран, 54:17).
Завчання Корану напам'ять — особливий спосіб життя, що передбачає додержання коранічних заповідей, мусульманської моралі, повсякчасне духовне самовдосконалення та регулярне повторення вивчених сур. Та невже тільки задля гараздів, задля своєї переваги як знавця Письма над іншими вірними запам'ятовує слова Аллага та осягає вкладену в них мудрість послідовник Ісламу? Авжеж ні. Коран і Сунна заохочують завчати Книгу Аллага і підкреслюють обов'язок учити його інших. Але перед тим, як ділитися знаннями з оточенням, треба бути певним у них, і цю впевненість можуть дати інші хафізи — ті, що в їхніх знаннях нема сумніву, авторитет і репутація визнані уммою.
Торік знання учасників XIX Всеукраїнського конкурсу знавців Корану оцінювало журі, що до нього ввійшли представник Всесвітньої асоціації вивчення Священного Корану та Сунни (HQMIO) шейх Абдулазіз аз-Захрані — один із найвідоміших читців Корану в мусульманському світі; імам-хатиб одеської мечеті «Ассалям» Шафік Кастіро, імам мечеті ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов, а також керівник і викладач курсів Корану при ІКЦ Києва шейх Айдер аль-Хадж.
10 й 11 листопада 2018 року в українській столиці знову оцінюватимуть знання та майстерність читців Корану. Щорічний конкурс проводять Всеукраїнська асоціація «Альраід» і ДУМУ «Умма».
У складі журі будуть шейх Рашид бін Халяф ад-Досарі та інші компетентні особи, зокрема вже відомий Айдер аль-Хадж та імами-хатиби українських мечетей.
ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» і ДУМУ «Умма» вдячні за підтримку та сприяння в проведенні конкурсу Лізі ісламського світу, Королівству Саудівська Аравія та Всесвітній асоціації вивчення Священного Корану та Сунни (HQMIO).
Зазначимо, що чимдалі більше дівчат і жінок виявляють бажання взяти участь у змаганні, й це зрозуміло, адже саме жінка, мати впливає на формування світогляду дітей, саме вона стає першим учителем дитини в сім'ї. Торішній конкурс уразив не тільки числом учасниць — вони становили половину змагальників, а й тим, що перше місце по праву посіла Самія Ерада. До речі, 2015 року першою хафізою стала етнічна українка — уродженка Львівщини Віра Фриндак.
Завчання Корану напам'ять — суспільний обов'язок мусульман: якщо в громаді нема хафіза, то гріх невиконання припису Всевишнього лягає на всіх її членів. То хто стане цього разу людиною, що ще більше збагатить мусульманську умму України знаннями? Дізнаємося після конкурсу, а умови його — незмінні:
- до участі допускаються громадяни України, СНД та іноземці, що мають посвідку на проживання в Україні;
- учасники змагатимуться в п'ятьох номінаціях: цілий Коран (30 джузів), 15 джузів, 10 джузів, 5 джузів і 2 джузи.
Єдиний критерій поділу учасників — рівень їхніх знань; вік, стать і рідна мова конкурсантів не мають значення.
Місце й дата проведення конкурсу — Київ, вул. Дегтярівська, 25а, Ісламський культурний центр, 10‒11 листопада 2018 року.
Тел. +38 (044) 490-99-00.