Сьогодні старшокласники київської гімназії «Гармонія» побували в гостях у гімназистів з «Нашого Майбутнього», щоб познайомитися з ровесниками-мусульманами й дізнатися про Іслам безпосередньо від послідовників цієї релігії.
Дискусія вийшла дуже цікава: від звичайних питань про становище жінки в Ісламі (чому носять закритий одяг, у чому ходять удома, чи можуть відпочивати й розважатися) перейшли до більш глибоких: «Чи є якісь офіційні дані про приблизне співвідношення звичайних мусульман і екстремістів ? Екстремістів тільки 0,004%? Але ж це так мало! Чому інші через них мають страждати? Кому може бути вигідно роздмухувати ісламофобію в ЗМІ? Проте ось у сусідній державі роздмухують українофобію... », «Як ставляться мусульмани до науково-технічного прогресу?» та ін.
Гості навіть самі вбачали суперечності в знайденій в інтернеті інформації, а за їхніми питаннями й репліками було видно, що підлітки підготувалися до зустрічі й спробували самостійно розібратися: «Скажіть, а те, що моделі, демонструючи одяг для мусульманок, часто, ну, дуже сильно нафарбовані — так, наче, не можна. Це ж не сполучається зі скромністю...»
І наприкінці зустрічі, як уже жіноче вбрання викликало такий інтерес, школяркам і їхнім учителькам запропонували пройти до сусіднього приміщення та приміряти хусточки, які гімназистки-мусульманки їм пов’язали, кожної в різному стилі, а хлопцям з‑посеред гостей — оцінити перевтілення. Ті охоче погодились та особисто переконалися, що гарно зав’язати хустку — хвилинна справа, що цей елемент вбрання не заважає, не тисне, і що носіння хустки в жодному разі не заважає дівчатам виявляти свою індивідуальність через добір тканини, кольору й фасону — просто як із вибором зачіски.
Гості з задоволенням фотографувалися, робили селфі в незвичайних для себе образах і дякували господарям за гостинність і пояснення.