Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

22.11.2016 / 779

Саме так Оксана Яковець, радник міністра соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб, висловила свої емоції, відвідавши Ісламський культурний центр Львова на День відкритих дверей минулої суботи, 19 листопада. Вона відзначила зусилля мусульманської громади в наведенні міжкультурних і міжрелігійних мостів, зміцненні порозуміння в українському суспільстві, таких важливих сьогодні.

«Напевно, це найважливіше, що треба знати: незважаючи на те, яку віру ми визнаємо, ми маємо бути її носіями, знати її та ділитися нею. Я хочу побажати вам усім сьогодні відкрити свої душі для того, що вам сьогодні розповіли. Протягом останніх двох років я дуже часто спілкуюся з послідовниками Ісламу... з людьми, що мусили покинути Кримський півострів і переїхати до Львова. До того ж вони — носії іншої віри, ніж, скажімо, я, і мені завжди цікаво знати й відчувати, що саме віра допомагає їм долати труднощі, з якими вони стикаються. Саме віра, звернення до вищої сили допомагає їм знайти себе та сприймати життя таким, яке воно є».

Оксана Яковець висловила надію, що разом українці різного світогляду й походження подолають усі труднощі та змінять життя на краще.

Програма, справді, була досить насичена. Не тільки розповідями лекторів, а й яскравими образами. Фотопрезентація до виступу про регіональне розмаїття українських національних головних уборів жінок і дівчат, де можна було побачити ті предмети й стилі, що про них розповідали, а також роздивитися їх на якісних кольорових сучасних фото (здебільшого реконструкція) та переконатися, що вони автентичні, дивлячись на ті самі образи на старовинних знімках. На стендах — справжній традиційний одяг і головні убори українців і кримських татар. Невеликі інсталяції показували обстанову традиційного кримськотатарського дому: картини, столик, накритий для кави, Коран на спеціальній підставці, традиційні солодощі (їх можна було не лише роздивитися, а й скуштувати).

Лектори Ліана Винничук (історія поширення Ісламу на українських землях, міфи та факти, археологічні та етнографічні знахідки), Тетяна Євлоєва (традиційні головні убори українських жінок у різних регіонах) і Тарік Сархан (загальне уявлення про Іслам та спростування медійних негативних стереотипів) намагалися знайти підхід до аудиторії, зацікавити, не дати занудьгувати.

І, звичайно, частування та майстер-класи, що викликали чималий інтерес у відвідувачок заходу: мусульманки малювали на руках усім охочим жінкам візерунки хною, а також допомагали гостям приміряти образ мусульманки в хустці.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси