Ви є тут
Додати новий коментар
Розділяй і володарюй — цим принципом користувалися багато гнобителів протягом всієї історії людства. Зараз серед улюблених методів втілення цієї сентенції в життя — терор.
Щиро співчуваємо постраждалим у двох терористичних атаках: у Буркіна-Фасо (15 січня — 27 загиблих, 126 заручників, 33 поранені) і в Пакистані (сьогодні, 20 січня — 25 загиблих, стрілянина триває) — а також їхнім родичам та близьким.
Молимо Всевишнього впокоїти з миром невинних жертв і покарати суворою карою тих, хто коїть такі гріхи, претендуючи на роль вершителів Його волі, хоча діє просто всупереч його заборонам.
Обидві атаки здійснено за таким самим сценарієм, як і недавні теракти в Парижі: обстріл і висадження громадських місць, захоплення заручників. Напад у Буркіна-Фасо вчинив місцевий осередок «Аль-Каїди», що присягнув на вірність ІДІЛ — вони позиціонували його як «помсту невірній Франції».
Буркіна-Фасо — колишня французька колонія, що залишається у сфері впливу Парижа: тут розташований французький військовий контингент, діють гуманітарні місії, офіційна мова — французька. Країна вперше за 30 років, після тривалої політичної кризи, знову провела президентські вибори, але навіть ці паростки стабільності вирішили підтяти при корені, напавши на готель, де часто зупинялися закордонні організації і працівники ООН.
А в Пакистані група бойовиків вдерлася до кампуса університету Бача Хан в Чарсадді. Цього дня студенти та гості мали відзначати 28 річницю людини, на честь якого названо університет — активіста руху за незалежність Пакистану й переконаного пацифіста. Одначе їхні плани зруйнували люди з зовсім іншими переконаннями — таліби. Бойовики вдерлися на територію та до будівлі університету, почавши стрілянину просто в аудиторіях.
Експерти вважають, що активізація Талібану викликана бажанням захопити велику територію та зірвати переговори між Пакистаном і Афганістаном, які після тривалого періоду протистояння намагаються домовитися про проведення спільної операції в захоплених талібами прикордонних районах.
Вчинки терористів не мають нічого спільного з приписами й засадами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності, мирного співіснування. Господь застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).
Ми бажаємо якнайшвидшого зцілення фізичних і душевних травм постраждалим, а їхнім рідним і близьким — терпіння та розуміння.
Молимо Всевишнього, щоб терористи не досягнули своєї мети, і порозуміння, що почало зароджуватися в цих регіонах, не було знищене.
Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід»