Ви є тут
Додати новий коментар
Активна мусульманська молодь Києва організувала акцію з такою назвою. Як частина акції в Ісламському культурному центрі Києва відбулася однойменна лекція голови відділу ознайомлення з Ісламом і східною культурою Таріка Сархана. Лектор не вдався до шаблонної розповіді про історію Палестини і трагедію палестинського народу, а звернув пильну увагу на загальнолюдських принципах і причинах виникнення «палестинського питання».
Лекція містила досить глибокий історичний аналіз події і процесів на територіях, де нині побіч існують «Ізраїль» і дві частини арабської Палестинської держави.
«Толерантність ґрунтується на трьох засадах: свободі, рівності й справедливості. Проте палестинці не мають права будувати житло, в’їжджати чи виїжджати з Палестини без дозволу ізраїльської влади — у цьому й полягає їхня «свобода» сьогодні.
Будь-який єврей може носити вогнепальну зброю, але палестинець, якщо в нього просто знайдуть ніж, отримає 6 років в’язниці.
Багато палестинців утратили свої землі, будинки, рідних і близьких унаслідок окупації. Дехто втратив геть усе. Чому дотепер цим людям не повернули те, що належить їм по праву, і не покарали тих, хто в цьому винен?
„Палестинське питання“ — це пограбування цілого народу і його землі» — підсумував Тарік Сархан.
Лекція викликала чимало запитань у присутніх — доповідач намагався відповісти на них максимально докладно та об’єктивно. Підсумовуючи, Тарік Сархан подякував усім за увагу й попросив якомога ширше розповсюджувати правдиву інформацію про те, що коїться в Палестині.
22 листопада в рамках своєї ініціативи молоді мусульмани провели просвітницьку акцію в столичному парку імені Т. Шевченка. Цього недільного дня кияни, що прогулювалися в парку, могли дізнатися про справжнє становище палестинців і реалії їхнього життя, а ще ознайомитися з тисячолітньою історією мирного співіснування християн, мусульман та юдеїв у Палестині.
«Ми підготували стенди з інфографікою, інформаційні буклети, — каже одна з організаторів акції Сабіна Афзаль. — Кожен міг почути про те, як на давній землі Палестини віками вживалися люди різних релігійних переконань, як виникло так зване „палестинське питання“, і взяти з собою просвітницьку літературу, щоб мати можливість прочитати, проаналізувати, порівняти факти.
Акція викликала інтерес, людей було досить багато. Всі одержали невеликі подаруночки: браслети в кольорах палестинського прапора, магнітики. Без частування теж ніхто не залишився: ми пропонували людям східні солодощі, чай і каву.
Кияни передусім прагнули дізнатися про Іслам „із перших вуст“, задавали питання про окупацію Палестини, прояви апартеїду на Західному березі та в Секторі Газа. Організатори дозволили кожному висловити свою думку з приводу подій на Близькому Сході, залишити побажання або думки на стенді. З маленьких аркушів кольорового паперу з побажаннями миру Палестині був викладений її прапор».
Багато з перехожих зізнавалися, що збагнули весь жах окупації палестинських земель тільки після окупації Криму й початку російського військового наїзду на сході України.
Враховуючи великий інтерес і відгук на цю акцію, мусульманська молодь має намір продовжити свої ініціативи, доносячи до людей правду про Палестину.