Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

01.09.2015 / 1509

Минулий навчальний рік нова гімназія почала з 40 учнями, нинішній — зі 120. Збільшення не лише за рахунок першокласників, адже до старших класів так само прийшли новачки. У шостому, наприклад, нових учнів стільки, як і «старожителів».

Після врочистого виконання гімну України й читання Корану перед школярами та їхніми батьками виступили директор гімназії Віра Фриндак і голова ісламського культурного центру, на базі якого працює

навчальний заклад, — Ісмаїл Кади. Вони привітали школярів із початком нового навчального року й побажали успішно здобувати знання.

«Перший дзвоник» дещо затримався: дзвінок украли... пірати! І діти розпочали перемовини, щоби повернути дзвінок і таки закінчити лінійку належним чином. Зійшлися на тому, що дзвіночок пірати повернуть, але підуть із дітьми на перше заняття, що дуже хочуть провести. І не дарма: класні керівники підготували цікаву програму для своїх вихованців.

Перше заняття було присвячено патріотизму: школярам розповіли про державні символи України, про те, як можна висловити повагу до своєї країни, і про те, що не буває «занадто маленьких людей, що нічого не змінюють на краще», адже зміни в суспільстві починаються з кожної людини, нехай і маленької.

Перша мусульманська гімназія Києва навчає дітей за програмою, затвердженою міністерством освіти. Серед відмінностей — додаткові предмети (уроки Корану, ісламської етики, арабська мова як друга іноземна, додатково до англійської), халяльне харчування, невеликі класи й підвищена педагогів до кожного учня.

До речі, незважаючи на те, що гімназія мусульманська, вона відкрита для учнів і вчителів будь-якого віровизнання. Наприклад, цього року християнська родина привела сюди свого сина в перший клас — саме тому, що гімназія мусульманська: батьки хочуть, щоби їхня дитина навчалася в колективі, де приділяють увагу моральності, де не треба переживати за якість харчування в шкільній їдальні і боятися, що син питиме пиво й куритиме з однокласниками за рогом школи у старших класах. При цьому батьки не просили звільнити дитину від факультативних предметів, бо вважають, що знання основ Ісламу піде тільки на користь синові.

Щодо педагогів, то релігійна приналежність у жодному разі не була критерієм добору фахівців. До викладачів гімназії, крім високої кваліфікації, висували єдину вимогу: максимально сприяти розкриттю індивідуального й творчого потенціалу кожної дитини. Приблизно половина вчителів — немусульмани.

Цього року запроваджено єдину шкільну форму: синя сукенка й світла блуза для дівчаток; чорні штанці, синя жилетка, світла сорочка й синій піджак для хлопчиків. Чи доповнювати дівочий стрій відповідним за кольором і фасоном головним убором — особистий вибір кожної школярки та її батьків.

Початок другого навчального року в гімназії "Наше майбутнє"

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси