Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

08.06.2015 / 1253

Цієї суботи Ісламський культурний центр Києва відвідали довгоочікувані гості: діти-переселенці зі своїми мамами і бабусями. Групу з 8 жінок і 9 дітей зібрала Тамара Романова, координатор з Волонтерського центру допомоги вимушеним переселенцям, який функціонує на вулиці Фролівській, 9/11. Діти знайшли нових друзів і взяли участь у ряді майстер-класів, які для гостей були безкоштовними, а мами відпочили від тем війни і побутової невлаштованості, розслабившись і поспілкувавшись за чаєм.

Готувалися до прийому заздалегідь, адже ця ідея виникла в середині травня, коли волонтери ІКЦ відвозили на Фролівську підгузки і дитяче харчування, які придбали учні гімназії «Наше майбутнє» на кошти, зібрані ними на благодійному ярмарку. Тамара Романова розповіла про запланований масштабний захід для дітей, який волонтери Центру допомоги переселенцям готували на 1 червня, а волонтери Ісламського центру запропонували організувати таке свято для охочих.

Після узгодження всіх деталей мусульмани надрукували запрошення з програмою занять і картою проїзду на обороті, і вже 1 червня передали їх Тамарі Романовій, яка і зібрала групу охочих познайомитися з послідовниками пророка Мухамеда й ісламською культурою.

Діти освоїлися досить швидко. Скориставшись тим, що їх ніхто не зупиняє, вони досліджували мечеть, вилізали на минбар (кафедру імама для читання проповідей), перекидалися на м'якому килимі, розглядали предмети інтер'єру.

У цей час мами уважно слухали розповідь Таріка Сархана про значення і роль мечеті не тільки для духовного, але й суспільного життя мусульман, про його устрій і обов'язкові елементи, про розклад молитов і напрямок для молитви, позначений спеціальною нішею — міхрабом ...

Візит, що розпочався з позитивного настрою і відкритості до пізнання невідомого, був легким і невимушеним. Жінкам перед входом до мечеті запропонували накидки, і перша реакція була: «Чудово! Ми в цих мантіях, немов у Хогвартсі». «Мантії» дамам припали до смаку, тому більшість з них залишалися у вбранні до кінця візиту, хоча організатори повідомили, що після завершення відвідин мечеті це необов'язково.

Після екскурсії мамам запропонували легкий полуденок, а дітям — участь у спортивних іграх і конкурсах, які організували у дворі. Згодом вони ненадовго приєдналися до матерів, прибігши з палаючими очима, щоб перекусити нашвидкуруч, а потім помчали на майстер-класи, які підібрали для дітей  викладачі дитячого літнього табору при ІКЦ з урахуванням віку і кола інтересів. Втім, «набіги» дітей на стіл з соками, чаєм, бутербродами і солодощами на цьому не закінчилися: раз у раз хтось прибігав підкріпитися. Наймолодшим діткам надзвичайно сподобалася ігрова кімната Жіночої громадської організації «Мар'ям».

На майстер-класах теж кипіла бурхлива діяльність: ліпили з гончарної глини, робили персні і підвіски з полімерної глини, клеїли аплікації з розфарбованої в різні кольори солі...

... З Ісламського центру діти йшли зі своїми виробами, подарованими розмальовками, чудовим настроєм і новими знайомствами. Одному з хлопчиків настільки сподобалося перебування в компанії однолітків-мусульман, що його потім ледве знайшла мама, адже він залишив свою групу і проводив час разом зі своїми новими друзями.

Дасть Бог, така екскурсія буду не останньою: мами і волонтери домовилися зібратися наступного разу вже після Рамадана, і знову організувати цікаве дозвілля для діток-переселенців. Цього разу майстер-класи готують мами, ну, а волонтери ІКЦ із задоволенням нададуть для цього приміщення і приготують частування для всіх гостей!

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси