Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

11.07.2014 / 1115

Позаду вже третина Рамадану. У цей місяць Ісламські культурні центри «Альраід» вже традиційно намагаються запропонувати своїм відвідувачам якомога різноманітнішу духовно-освітню програму. На жаль, цього року ми позбавлені такої можливості в Криму, а також маємо проблеми з реалізацією цієї програми в Донбасі. Цього місяця, коли нагорода за поклоніння збільшується у багато разів, а між благанням того, хто дотримувався посту перед розговінням, і Господом немає перешкод, нас усіх об'єднує одна молитва: за мир і єдність нашої Батьківщини.

Київ

У мечеті ІКЦ іфтари, молитви таравіх і лекції проводяться щодня. Крім цього, до уваги відвідувачів пропонуються уроки з фікху і таджвиду для жінок, дітей і чоловіків; нагадування, історії з Корану... Красивому і виразному читанню Корану навчає шейх Хайдар Аль-Хадж, викладач Вищого Медресе хафізів у Криму, який тимчасово вимушений покинути півострів.

Цього році віряни трапезують на відкритому повітрі. Для жінок і чоловіків спеціально було встановлено тенти.

Донбас

Позбавленим радості здійснення спільного поклоніння стали мусульмани Луганська: навіть їх скорочена (у зв’язку з запровадженням комендантської години) програма на місяць Рамадан (читання Корану перед іфтаром і сам іфтар три рази на тиждень, а також молитви-таравіх, після яких потрібно було залишатися в мечеті до 6 ранку — завершення комендантської години) була скасована у понеділок через загострення ситуації.

У Донецьку, незважаючи на прибуття великої кількості сепаратистів з сусіднього Слов'янська, іфтари все ж проводяться двічі на тиждень — у суботу і неділю. На щоденний таравіх, незважаючи на всі загрози, стабільно збираються 15-20 осіб.

Атмосфера в місті напружена: вулиці Донецька, не надто багатолюдні навіть у світлий час доби, зовсім порожніють після 20.00.  До того ж сепаратисти нещодавно запровадили свою «комендантську годину», і вже кілька разів затримували  мусульман, які поверталися з мечеті, «для перевірки документів». На щастя, цим все і обмежувалося.

Харків

У Харківській області, слава Богові, все спокійно, і тому програма досить насичена. Іфтари, лекції, уроки Корану проводять, щоправда, тільки у вихідні. У будні — невелика лекція після молитви Аср, молитва таравіх, уроки Корану. У будні на таравіх приходять близько 100 осіб, у вихідні — до 250. В останні 10  днів Благословенного місяця колективні іфтари проводитимуться щодня.

Запоріжжя

У запоріжжі іфтари проводяться щодня, як і молитви таравіх. Утім, жінки і діти не часто залишаються до іфтара через пізній час його початку, і відвідують, як правило, уроки і лекції в світлий час доби. У вівторок, четвер і суботу більшість занять орієнтовані на дітей.

Перед вечірньою молитвою проводяться уроки-нагадування. У проміжку між іфтаром і нічною молитвою читають Коран. Семеро молодих людей вирішили перебувати в мечеті протягом усього місяця, а решта ж 40-45 постійних відвідувачів повертаються до своїх  домівок після молитви таравіх.

Дніпропетровськ

Іфтари в ІКЦ Дніпропетровська проводять через день для жінок (приходять 15-17 осіб) і чоловіків (60-70 осіб). Щодня на молитву таравіх залишаються близько 40 осіб. У мечеті також проводяться уроки перед настанням вечірньої молитви.

Одеса

Півгодинна лекція про тафсир Корану передує іфтарам в одеському ІКЦ, у яких вони проводяться тричі на тиждень (субота, неділя, вівторок) і збирають близько 250-300 осіб. На молитву таравіх залишаються близько 100 осіб, а в дні проведення іфтарів — навіть більше. У перервах молитви таравіх читаються уроки-нагадування; після ранкової молитви збирається гурток читання Корану, а  для жінок після іфтару передбачені нетривалі лекції.

Останні 10 днів Рамадану буде ітікаф; іфтари проходитимуть щодня, а також передбачено більш інтенсивну програму лекцій і уроків протягом світлового дня. Мусульмани Одеси також готуються до конкурсу виразного декламування Священної Книги, який призначений на 26 день Рамадану.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси