В Ісламському культурному центрі Києва 14-15 червня відбувся семінар для активісток мусульманських громадських організацій Києва, Львова, Вінниці і Дніпропетровська. Девізом заходу став аят зі Священного Корану: «... будьте духовними наставниками, оскільки ви навчаєте Писанню і вивчаєте його».
Перша лекція семінару була присвячена темі духовного виховання. Лектор - доктор Ісмаіл Каді - спробував привернути увагу аудиторії до проблеми прихованої пристрасті, яка є у кожної людини. «... Значна частина людей про це навіть не підозрює. Тому віряни, особливо ті, хто закликає до Божественного істинного шляху, зобов'язані контролювати свої відчуття і вчинки. Публічні люди завжди повинні остерігатися нещирості й демонстративності своїх вчинків, особливо на шляху призову», - зазначив він. Під час лекції також було розглянуто питання духовного розвитку, морального і психологічного виховання мусульманки.
Під час другої лекції голова відділу ознайомлення з ісламом київського ІКЦ Тарік Сархан розповідав про приклади жінок-мусульманок, які присвятили своє життя заклику до Істини. Лекція, наповнена різними життєвими історіями, притчами й мудрими порадами, викликала особливий інтерес слухачок з різних регіонів країни. Наприкінці зустрічі лектор розповів про труднощі, які виникають у процесі трудової діяльності.
Другий день семінару був присвячений методам заучування аятів зі Священного Корану. Шейх Хайдар аль-Хадж прочитав лекцію про роль Корану в нашому житті, поділившись вміннями, навичками читання і заучування коранічних текстів.
Під час ще однієї лекції, присвяченої боротьбі мусульманина зі своєю душею (нафс), шейх Хайдар визначив п'ять бажань, які виникають у кожної людини з появою на світ. Бажання приветрати увагу інших, мати приватну власність, боротися за неї, відчувати інтерес до протилежної статі були детально розглянуті. Лектор розповідав про посилення цих бажань у процесі дорослішання людини, і їх вплив на стан душі. Наприкінці шейх Хайдар зробив висновок про те, що перемогти нафс можна завдяки читанню Корану, утримання від гріховних вчинків і терпінню.