Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

17.04.2014 / 998

12 квітня по всій країні проходила громадська акція «Зробимо Україну чистою! — 2014» («Зробимо Україну чистою! — 2014»). У великих містах і маленьких селищах зібралися десятки волонтерів, які вірять у можливість підвищення якості нашого життя навіть незначними справами, зробленими власними руками. І нехай холодна і похмура погода злегка охолодила запал і прорідила ряди добровольців, «суботник» відбувся.

Мусульмани України, зрозуміло, не залишилися осторонь від чудової ініціативи руху «ЗУЧ». Багато ІКЦ розрізнено проводили подібні акції і раніше — прибирали прилеглі зони відпочинку, але цього року охоче приєдналися до всеукраїнського «флешмобу», щоб разом з іншими жителями нашої країни очистити парки від бруду і сміття парки, сквери, набережні і популярні місця дозвілля городян.

Виявляється, навіть кілька людей, без допомоги техніки, можуть зробити дуже багато. У Києві 11 учасників акції з Громадської організації «Ан-Нур» повернули первозданний вигляд 20 соткам столичного ВДНГ. Зі «своєї» ділянки роботи добровольці-мусульмани зібрали 25  мішків сміття.

Нечисті на руку політики не завадили кримчанам у їх прагненні до забезпечення чистоти: навіть опинившись на окупованій території, вони все одно взяли участь в екологічній акції. Більше трьох десятків молодих людей з числа активістів громадської організації «Емель» і студентів географічного факультету Таврійського національного університету прийшли 12 квітня, щоб прибрати територію сімферопольського водосховища. Утім, їх внесок у чистоту півострова цим не обмежився:  вони прибрали території при мечетях і мусульманські кладовища.

У Запоріжжі активістам місцевого ІКЦ довелося прибирати складний і занедбаний об'єкт  у районі автовокзалу: міст біля річки, ділянка уздовж берега. Для деяких учасників екологічного «суботника», наприклад, для двох дівчат зі спекотного Марокко, погана погода стала справжнім випробуванням, але волонтери-студенти медуніверситету не припиняли роботу, поки остання викинута пластикова пляшка не потрапила до пакету зі сміттям. Усього з невеликого п'ятачка під мостом набралося 60 мішків... Координатор від руху «ЗУЧ» й інші учасники акції залишилися дуже задоволені участю мусульман в акції.

У Харкові 16 добровольців з «Аль-Манар» прибирали територію навколо джерела — улюблене місце відпочинку городян. Турбота про чистоту не залишилася непоміченою. Багато перехожих зупинялися, дякували волонтерам за роботу, обіцяли наступного року обов'язково приєднатися до акції. Деякі цікавилися у хлопців, навіщо вони це роблять, чи платять їм за прибирання? Координатор у відповідь пояснювала, що як жителі і громадяни України, мусульмани не можуть залишатися осторонь екологічних проблем своїх міст.

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси