Конгрес мусульман України

«Тримайтеся разом біля Аллага і не розділяйтеся!» (Коран, 3:103)

Додати новий коментар

10.02.2014 / 3762

Майстер бойових мистецтв і основоположник дзюдо Дзігоро Кано часто говорив учням: «Ухилитися від небажаної сутички – означає виграти її». Однак неприємності завжди трапляються несподівано і часто уникнути зустрічі зі зловмисниками неможливо. Нижче ми наводимо декілька рекомендацій щодо способів мінімізації ризику зазнати нападу, а також дій у разі, якмому матеріалі)що ви все-таки стали жертвою злочину, щоб винні не залишилися без покарання (про це йтиметься в окремому матеріалі).

Щоб не стати жертвою нападу:

– Намагайтеся не пересуватися містом пішки в нічні години або темний час доби. Якщо затримуєтеся допізна – скористайтеся послугами служби таксі. Повірте, краще витратити невелику суму грошей, ніж позбутися всіх цінних речей або опинитися в лікарні. Звертайтеся тільки в легальну службу таксі – приватний водій теж може виявитися злочинцем.

– Дотримуйтеся центральних, добре освітлених вулиць. Навіть у пізній час там, як правило, багато людей і машин. Ніколи не піддавайтеся спокусі зрізати шлях через темні двори, безлюдні парки, пустирі або будівельні майданчики. Пам'ятайте, найкоротший шлях вночі – безпечний.

– Продумайте маршрут заздалегідь. Найкраще триматися ближче до опорних пунктів міліції, постів ДАІ, об'єктів, що перебувають під цілодобовою охороною  (банків, великих магазинів, дорогих ресторанів тощо). Особливо важливо дотримуватися цього правила в незнайомій місцевості; заблукати в чужих провулках – погана ідея.

– Не нехтуйте можливістю подолати частину шляху в знайомій компанії. Навіть дві тендітні дівчини – більш незручна здобич, ніж поодинока особа. Якщо супроводжувати вас нікому, намагайтеся знаходити «попутників», що йдуть в одному з вами напрямку. Навіть випадкові свідки можуть відлякати зловмисника.

– Зустрівши агресивно налаштованих людей і потенційно небезпечні компанії, не соромтеся заздалегідь перейти на інший бік або повернути, щоб рухатися в іншому напрямку. Тримайтеся при цьому впевнено, але не зухвало. Не демонструйте страх, адже це може спровокувати напад.

– Якщо вам здалося, що хтось переслідує вас, намагайтеся зайти в магазин чи кафе, зупинити патрульну машину або сісти в автобус (але тільки за умови, якщо Вам відомий цей маршрут і ранспорт зупиняється в людному, добре освітленому місці).

– Тримайте в кишені мобільний телефон із заздалегідь набраним номером когось із близьких (добре, якщо ця особа живе неподалік) або оперативних служб. Зловмисник може відмовитися від своїх намірів, якщо зрозуміє, що хтось зможе вам надати допомогу. У разі крайньої потреби, голосно імітуйте телефонну розмову: «Я вже підходжу, зійди вниз і відчини двері, будь ласка».

– Не втрачайте пильності, діставшись до свого під'їзду без пригод. Намагайтеся не заходити в будинок разом з незнайомцями, а також  у жодному разі не їдьте з ними у ліфті. Якщо на сходах окрім вас перебувають сторонні люди, вигляд яких у вас викликає підозру, не поспішайте відчиняти двері своїм ключем. Зробіть вигляд, що у вас його немає: стукайте, телефонуйте – навіть якщо знаєте, що відчинити нікому. У випадку, якщо незнайомці проявляють агресію, дзвоніть і стукайте сусідам, кричіть: «Пожежа!» Така поведінка гарантує вам більше шансів для привернення уваги інших мешканців.

– Якщо рівень небезпеки надто високий, не соромтеся кричати, кликати на допомогу і привертати до себе увагу будь-якими іншими способами. Бийте шибки чи підключені до сигналізації вітрини й автомобілі. Люди можуть проігнорувати чужі благання про допомогу, але заради власного майна обов'язково викличуть міліцію. Повірте, краще відшкодувати витрати за завдані збитки, ніж оплачувати рахунки за лікування.

– Носіть із собою легальні засоби самозахисту: газовий балончик, електрошокер тощо. Але обов’язково навчіться їх застосовувати. Іноді сам факт, що жертва не беззахисна, може збентежити і відлякати зловмисника. Однак, якщо людина демонструє відсутність вмінь застосування таких засобів – вашу «зброю» буде відібрано і використано проти вас.

– Якщо очевидно, що нападники представляють реальну загрозу для вашого життя і здоров'я або безпеки ваших близьких – дійте рішуче, не бійтеся застосовувати будь-які дозволені засоби самозахисту. Поки ви тільки обороняється, закон на вашому боці. У частині 3 статті З6 КК України йдеться:

«Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто  посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у ст.118 і 124 Кримінального кодексу України».

    

Слідкуйте за нашими заходами, новинами, обговорюйте в соціальних мережах

Партнерські та дружні ресурси