Ви є тут
Додати новий коментар
Для оцінки ефективності діяльності будь-якої структури важливі не тільки результати, досягнуті нею за певний звітний період, а й динаміка цих результатів. Тільки у розвитку можна простежити, чи розвивається організація та її колектив, чи прагнуть вони відкрити для себе нові горизонти і розширити поле своєї діяльності у вже освоєних сферах. Голова ВАГО «Альраід» Бассіл Марееі представляє читачам показники досягнень асоціації за період його керівництва за підсумками 2013 року, а також пропонує ознайомитися з планами на рік прийдешній.
«Передусім зроблю уточнення щодо одного важливого моменту. Існує помилкова думка про те, що асоціація «Альраід» — це благодійний фонд. Це не зовсім так. Безумовно, благодійність є одним з найважливіших напрямів нашої роботи, однак пріоритетною є культурно-просвітницька діяльність. Ми бачимо себе організацією, що представляє іслам без крайнощів і стереотипів, які закликають мусульман удосконалюватися шляхом саморозвитку, самоосвіти й активно брати участь у житті українського суспільства», — зауважив пан Марееі.
Досягнення асоціації за минулий рік доцільно оцінювати за напрямами її діяльності.
Наукові заходи
У 2013 ми організували і провели три міжнародні конференції:
— «Тенденції і перспективи сучасних геополітичних і релігійних процесів: теорія і практика» (Сімферополь, 14-15 травня 2013 року);
— «Значення науково-інтелектуальної спадщини Мухаммеда Асада» (Київ, 16 травня 2013 року);
— III Міжнародна науково-практична конференція «Принцип аль-Васатийя в ісламі» (Донецьк, 19 вересня 2013 року).
Крім того, цього року відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція «Естетичний розвиток особистості як джерело формування духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді в сучасному суспільстві» для педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів АРК (27 березня 2013 року).
Освіта
У недільних школах при ІКЦ у містах України навчається 2500 студентів, більше ніж 50% яких — немусульмани. Людей різного віку приваблює можливість вивчення арабської мови й ознайомлення з культурою мусульманських народів, збагачення світогляду. Подібні школи закладають фундамент для зміцнення міжетнічного і міжконфесійного миру і злагоди.
Вже традиційно в Ісламських культурних центрах «Альраід» проведено численні семінари-тренінги для активістів асоціації, а також круглі столи для підлітків і молоді. Асоціація регулярно проводила сімейні семінари; як місцеві, так і Всеукраїнський конкурс читців Корану.
У грудні 2013 року Сулейман Велієв, випускник Вищого медресе хафізів, що підтримується асоціацією, увійшов до п'ятірки кращих читців на престижному конкурсі хафізів в Тріполі, а також отримав сертифікат відповідності свого читання одному з Кіраатів (і вписаний у лінію його передавачів).
Нагадаємо, що Сулейман вивчив напам'ять повний текст Корану в 17 років. Юнак виграв грант «Альраід» і продовжив богословську освіту в Ємені, отримавши ступінь бакалавра. Після повернення на Батьківщину продовжив роботу над собою, і в 2012 році увійшов до десятки кращих читців своєї номінації на престижному міжнародному конкурсі хафізів у Каїрі.
Благодійність
За сприяння асоціації було здійснено реставрацію, а також будівництво мечетей у Криму (5 мусульманських культових споруд). Ми побудували 30 теплиць для малозабезпечених сімей, ініціювали і реалізували проект «Зігрій сім'ю» щодо забезпечення незаможних багатодітних сімей теплими ковдрами. Крім того, у минулому році ми опікувалися долею 2300 сиріт (коли ми розпочинали цей проект, у нас була можливість надавати допомогу лише п'ятдесятьом дітям-сиротам).
Перспективи на перший квартал 2014 року
— повна реконструкція ще 5 загальноосвітніх шкіл з кримськотатарською мовою навчання;
— завершення реконструкції будівлі Київського ІКЦ та його урочисте відкриття;
— завершення будівництва освітнього центру в Криму і його урочисте відкриття;
— друк трьох книг, підготовлених до видання;
— пошук спонсорів для взяття на піклування ще 100 сиріт.