Ви є тут
Інтернаціональний Курбан з національним колоритом (ФОТО, ВІДЕО) » Додати новий коментар
Додати новий коментар
Як повідомлялося раніше, 15 жовтня святковою молитвою розпочалося святкування Курбан-Байраму (Ід-аль-Адха) в Ісламських культурних центрах міст України. Однак деякі громадські організації цим не обмежилися і продовжили святкові заходи на кілька днів. Рекордсменами стали кримчани, які провели останній зі святкових вечорів у понеділок, 21 жовтня.
Сімферополь
Третину м'яса 320 добірних жертовних тварин, овець і корів, почали роздавати нужденним вже наступного дня свята. Крім того, у Сімферопольському ІКЦ проведено 2 святкові вечори, організовані громадськими організаціями «Нур» і «Емель» за підтримки ВАГО «Альраід».
17 жовтня Жіноча громадська організація «Нур» зібрала понад 250 жінок і дітей на святкову програму. Звучали акапелла нашиди і народні пісні кримськотатарською мовою; учасники одного з кращих дитячих кримськотатарських ансамблів «Гульдесте» демонстрував свої вміння танцю. Проводилися пізнавальні ігри-імітації здійснення обрядів Хаджу, щоб діти змогли в доступній для них формі зрозуміти сутність паломництва, засвоїти особливості його здійснення, а також значення кожної дії паломників.
Після концерту й освітніх ігор усі діти отримали набори солодощів і солодку вату. Приємною несподіванкою програми для маленьких мусульман, безсумнівно, став батут, встановлений у дворі ІКЦ. На завершення заходу всіх присутніх запросили на святковий обід.
Ансамбль «Гульдесте» виступив і на святковому вечорі молодіжної організації «Емель», виконавши народні кримськотатарські танці: «Коккоз хайтармаси», «Чобан оюни» і «Озен бою». У перервах між виступами глядачів (близько 60 юнаків і дівчат) розважали інтерактивними конкурсами і вікторинами. Призи отримали не лише переможці, але і найбільш активні учасники. Вечір завершився традиційним для організації «Емель» частуванням.
Луганськ
Імам Соборної мечеті Мухаммед Алустаз у своєму інтерв'ю телеканалу «irtaFAX Луганськ» роз'яснив сутність і значення як самого свята Курбан-Байрам, так і обрядів Хаджу, в історії яких — приклад безмежної і непохитної віри в Бога і в те, що Він не залишить Своїх праведних рабів наодинці з їхніми бідами і проблемами. Потрібно надіятися на Його допомогу, але й самому докладати максимум зусиль у вирішенні своїх проблем.
За відгуками прихожан, «різношерстність» луганської громади не спричиняє виникнення проблем: «Ми збираємося разом, тому що у нас одна релігія. Неважливо, до представників якої соціальної структури ці люди належать — етнічної, територіальної, класової, адже всі вони є нашими братами і сестрами за приналежністю до однієї віри, мусульманами і мусульманками, тому ми надзвичайно раді, що сьогодні вони поруч з нами».
Харків
Харків'яни теж продовжили тривалість урочистих заходів на кілька днів. Після святкової молитви, до здійснення якої долучилися близько 600 віруючих, усіх запросили відвідати святковий концерт того ж вечора, а діти отримали подарунки і солодощі.
Паралельно з концертом для дорослих (на якому виконувалися нашиди, вірші, а також було здійснено поставку спектаклю і сценки) проведено святкову програму для дітей, під час якої веселі клоуни організували для маленьких мусульман цікаві ігри і конкурси, за підсумками яких учасники отримували подарунки.
На третій день свята відбувся урочистий захід для мусульманок Харкова.
Курбан байрам (Ід аль-Адха) в ІКЦ м. Сімферополь