You are here
Add new comment
Минулої суботи сум’янки зібралися в місцевому ісламському культурному центрі, щоб послухати запрошених лекторів з Києва (Сюзанна Іслямова), Харкова (Анна Отман) та Запоріжжя (імам ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов). Гаслом семінару обрали аят «Допомагайте одне одному в побожності та богобійності» (Коран, 5:2), і кілька годин слухачки намагалися з’ясувати, в чому полягають ці дві якості, і як не перетворити щирість перед Всевишнім на банальну «показуху».
Наприклад, який факт про мусульман (крім відмови від алкоголю та свинини) знають практично все? — Те, що мусульмани моляться п’ять разів на день. Але як саме використовувати ці п’ять молитов як певний «сеансу зв’язку з Богом», коли можна наблизитися душею до свого Творця, а не звести їх до рівня бездумного відбутку?
Молитва — перше, про що спитає Всевишній кожного з нас, тож на порядку денному її поставили на перше місце. Анна Отман наголосила, що молитва-намаз — це не гімнастика й не безглузде наслідування. Як маєш правильний намір і настрій, молитва стає засобом очищення серця, здатна втримати людину від гріхів.
При цьому «інерція», що до неї залучає нас оточення, — не завжди погана, і про це розповіла Сюзанна Іслямова. Адже перебування в джамааті (зібранні) може стати й добром для поклоніння (нагорода за таке поклоніння більша), і непоганим стимулом чинити більше добрих справ, частіше згадувати Всевишнього, замислюватися про розрізненні праведного та гріховного — просто через те, що побачене чи почуте наштовхнуло на якусь думку або надихнуло на дію. Та й робити добрі справи разом легше й веселіше, не кажучи вже про більшу силу та безпеку згуртованого суспільства. Як саме домогтися згуртованості? Можна знайти безліч прикладів, що надихають, із сири пророка Мухаммада (мир йому і благословення).
І, як уже згадали про суспільство, імам Мухаммад Мамутов нагадав присутнім, що кожен з них — лице Ісламу для оточення, немусульман. Що не тільки наші сильні, а й слабкі сторони формуватимуть образ мусульманина в тих, хто не знайомий з цією релігією. Крім того, вчинки однієї людини можуть впливати на всю громаду, адже поганий приклад, як то кажуть, заразливий — і тоді невеликий гріх, що його можна було приховати, покаявшись подалі від чужих очей, може вирости як снігова куля. Тим-то кожен мусульманин завжди має думати, як уплинуть його вчинки, і які наслідки вони спричинять не тільки для нього самого, а й для інших мусульман.
А щоб обговорити почуте на лекціях у приємнішій і щирій атмосфері, усіх учасників запросили поділитися своїми думками та враженнями за тарілкою смачного плову та чаєм із солодощами.