Council of Ukrainian Muslims

«And hold fast, all together, by the rope which Allah, and be not divided among yourselv» (Quran, 3:103)

Add new comment

01.11.2016 / 535

Минулі вихідні були дуже продуктивні для Таріка Сархана, керівника відділу ознайомлення з Ісламом ВАГО «Альраід»: він відвідав Запоріжжя та Дніпро, давши в кожному з міст по кілька лекцій про постать пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Головним мотивом усіх виступів було те, що диво Ісламу — у його універсальності, і що ніколи Пророк (мир йому і благословення) не закликав своїх послідовників до самоізоляції, відсторонення від світу — ні від людей, ні від знань, проте деякі наші сучасники хочуть змусити одновірців «жити в коробці» та обмежувати своє мислення.

І справді, як інакше Іслам міг бути актуальний понад 14 століть, як і давніше відповідаючи на наші запитання та розв'язуючи наші проблеми? Адже Посланець (мир йому і благословення) приніс нам не тільки символ віри та обрядовість — він приніс спосіб життя та релігію, що є сучасна за будь-якої доби. Та й поклоніння не можна звести до самої обрядовості, бо мусульманин поклоняється Богові не тільки через піст і молитву, а й дбаючи про свою родину, маючи чесний бізнес, добре ставлячись до сусідів та суспільства. Так було за часів розквіту Ісламу, і нинішні мусульмани можуть повернути колишню славу уммі тільки підходячи під цей приклад.
 

Сам Тарік зізнався, що його приємно здивував інтерес не лише мусульман, а й людей іншої віри, студентів недільних шкіл арабської мови: в обох містах вони становили близько третини аудиторії.

У суботу в Запоріжжі послухати гостя прийшли близько сорока осіб, до того ж перед лекцією відбувся урок для студентів недільної школи. Наприкінці вечора один зі студентів поділився, що дізнався за цей день про Іслам набагато більше, ніж за рік звичайних лекцій з ісламської культури: і на уроці, і на лекції інформація була концентрована, але при цьому досить різноманітна.
 
Наступного дня лектор був уже в Дніпрі. Тут відбулися дві окремі лекції — для жінок і чоловіків. Після кожної з них учасників запросили на чаювання та солодкий стіл, де можна було обмінятися враженнями й думками. Загалом лекції Таріка Сархана в ІКЦ Дніпра відвідали близько шістдесяти осіб, що просили адміністрацію центру робити більше таких заходів.
 

Говорячи про враження в обох містах, Тарік Сархан зазначив моменти, що викликали у слухачів найбільший інтерес:

«Для немусульман, звичайно, був цікавий той факт, що ми шануємо не тільки Мухаммада (мир йому і благословення), «печатку пророків» та останнього посланця, а й інших пророків рівно з ним. Що ми не „проти Ісуса“, а почитаємо його як диво Всевишнього та передостаннього посланця. А щодо мусульман, то їх більше цікавило питання, як за допомогою прикладу Мухаммада (мир йому і благословення) знову повернути єдність умми, що ми її колись мали».
 

Окремо послідовників Ісламу хвилювало питання про здобуття знань: як визначити, чи правдива певна книга як джерела? Лектор звернув увагу слухачів на те, що знання беруть не так із книг (що, по суті, лише сховища інформації), а головно від живих людей, що їхня компетентність, порядність, мудрість і чесність перевірені часом, адже саме такий наставник може направити людину в її пошуку та допомогти порадою.

    

Follow us for our events, news, discuss on social networks

Affiliated & Partner's Resources