You are here
Add new comment
31 березня мечеть Ісламського культурного центру Києва відвідали незвичайні гості. Дзюнсей Терасава, японський буддійський чернець-миротворець, керівник буддійського чернечого ордену «Ніппондзан Меходзі» в Україні, Росії і Центральної Азії разом з учнями зустрівся з муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Исмагиловим з метою обговорення перспектив співпраці послідовників двох релігій. Гість зазначив, що Україна є унікальною країною, адже у нашій державі представники різних релігій більш відкриті і терпимі один до одного.
Звернули увагу і на питання інформаційної війни, яка, на тлі військової агресії на сході України і планомірного утиску прав і свобод жителів окупованого Криму, спотворює сприйняття світовою спільнотою подій у нашій країні. На людей виливають таку кількість брехні, що вони інколи не в силах виринути з цього болота, знайти правду.
Саід Ісмагілов звернувся до Терасави-сеніна, як до відомого і впливового громадському діяча і миротворця, з проханням донести правду про українців і події у нашій країні як до світових лідерів, так і до світової громадськості. Буддійський монах вважає, що ефективна інформаційна політика і поширення правдивої інформації в сучасних умовах є критично важливими.
Знайомство муфтія і сенсея відбулося кілька днів тому, 28 березня, під час міжконфесійної молитви за Україну на Софійській площі. Теми для обговорення обрали легко: Дзюнсей Терасава, як і Саід Ісмагілов, активно підтримував Майдан і виступав проти анексії Криму Російською Федерацією: «Український народ на Майдані продемонстрував своє небажання бути частиною такої агресивної країни, як Росія... Путінська Росія зробила пекло з Чечні і втопила Сирію в океані крові. Але, ввівши війська в Україну, Путін продемонстрував своє божевілля й остаточно втратив обличчя в очах усього світу».
Втім, протистояти Російській Фередаціі японському гостеві доводиться не вперше. Він був на барикадах біля Білого дому в 1991, був співорганізатором «Маршу материнського співчуття» Москва-Грозний у 1995, різко критикував дії російських федеральних військ на Північному Кавказі на сесії Комітету з прав людини ООН в Женеві у 2000 році. У відкритому листі президентові Путіну закликав вивести російські війська з Чечні.
У 2000 році Терасаві було відмовлено у візі до Росії до 2012 року у зв'язку з його, на думку ФСБ, «антиросійською діяльністю стосовно подій у Чечні». У лютому 2012 року сенсей все-таки відвідав Росію, і навіть взяв участь у протестній ході і мітингу на Болотній площі 4 лютого в Москві, а також виступив в Центрі Сахарова. У квітні 2012 року Терасаві знову відмовлено у в'їзді до Росії до 2017 року.