You are here
Add new comment
«Емель» (кр.-тат. «устремління, бажання») існує усього три роки, але вже стала кримськотатарською молодіжною організацією-лідером, що реалізовує соціальні, спортивні і культурно-просвітницькі проекти. Саме завдяки своїй цілеспрямованості і вірі в те, що молодь повинна прагнути змінити світ на краще, колектив досягнув успіхів у всіх напрямах своєї роботи. Голова «Емель» Муслім Дервішев підвів підсумки діяльності організації за 2013 рік.
Збереження і популяризація кримськотатарської мови
Цього року нам вдалося налагодити співпрацю з Кримським інженерно-педагогічним інститутом. Ми взяли участь у випуску і розповсюдженні «Умут Керван», щорічного альманаху, видання якого здійснюється з ініціативи КІПУ. Крім того, у співпраці з ними ми провели Перший всекримський літературний кримськотатарський конкурс «Алтин сьоз».
Зазначимо, що «Емель» на перших етапах свого функціонування відкрила школу вивчення кримськотатарської мови і культури. Курс був розрахований на три роки; у цього навчальному році ми здійснили перший випуск і набір нової групи студентів.
Також зауважимо, що спільно з асоціацією кримськотатарських педагогів «Мааріфчі» ми провели Всекримську молодіжну олімпіаду з кримськотатарської мови.
Відродження кримськотатарської історичної спадщини
Наша співпраця з КІПУ не обмежилася проектами з розвитку кримськотатарської мови. Спільно ми також відкрили «Клуб істориків» — студентське об'єднання, яке зібрало всіх, хто цікавиться історією Криму, зокрема історією Кримського ханства. Метою діяльності Клубу є збереження, популяризація і поглиблене вивчення історії кримських татар. У грудні 2013 року в рамках цього проекту ми провели конкурс наукових робіт з історії Кримського ханства.
Реалізовано й інші історичні проекти. «Тисяча послань від серця до серця», наприклад, був приурочений до трагічної для кримськотатарського народу дати (23 лютого). У рамках зазначеного проекту ми підготували і розповсюдили 1000 копій книги Юнуса Кандима «Курултай 1917 року. Як це було» в університетах Сімферополя і місцях компактного проживання кримських татар. Життю і діяльності одного з найвеличніших представників кримськотатарського народу, який був організатором цього Курултаю, Номанові Челебіджихану, був присвячений окремий молодіжний семінар.
Духовне відродження
«Емель» — єдина молодіжна організація, яка успішно реалізує проект «Маневій мірасимизни сак'лайик'», метою якого є духовне просвітництво кримськотатарського народу. Активісти «Емель» розповсюджували літературу про основи ісламської культури в місцях компактного проживання кримських татар, організували і провели безліч спортивних змагань, екскурсій, тематичних диспут-клубів, брейн-рингів, походів. Безліч хлопців і дівчат взяли участь у благодійних і соціальних акціях.
Окрім регулярних занять з основ ісламу в стінах Ісламського культурного центру Сімферополя, активісти «Емель» провели два семінари з питань ісламського права, організували оздоровчий культурно-просвітницький табір.
Учасники «Емель» закликають молодь бути в авангарді культурного, духовного і матеріального відродження кримськотатарського народу, стати опорою нації на шляху її повернення до витоків, одночасно рухаючись у ногу з часом. Вони будуть раді бачитиіз собою нову активну молодь, небайдужу до подальшої долі своєї Батьківщини та її проблем — соціально-економічних, духовних, культурних, екологічних.