You are here
Add new comment
20 — 26 червня 2013 року більш ніж 50 дівчат і жінок віком від 15 до 70 років стали учасницями літнього культурно-оздоровчого жіночого табору в Криму, розрахованого як на тих, хто навернувся до ісламу, так і на тих, хто прийняв рішення про дотримання канонів релігії своїх предків. Обидві категорії є об’єктом полювання носіїв різноманітних екстремістських ідей, оскільки їм значно легше «обробити» людину, яка починає «з нуля» і не володіє базовими знаннями про релігію, щоб критично сприйняти почуту інформацію про неї.
З метою недопущення радикалізації осіб, що почали сповідувати іслам, ВАГО «Альраїд» щорічно проводить такі табори в Криму, а також організовує проведення лекцій і семінарів в Ісламських культурних центрах міст України, учасники яких мають змогу оволодіти системою знань про основи ісламу, навчитися азам поклоніння (омивання, молитва, піст), а також знайти друзів, які поділяють їх життєві цінності.
Намагалися осягнути релігію і навчитися виглядати стильно
Перевагою обраного в культурно-оздоровчому таборі підходу до методики навчання є поєднання теоретичного і практичного компонентів змісту, що створило умови для закріплення лекційного матеріалу під час практичних занять і забезпечення доступності, зрозумілості навчального матеріалу. Жінки не тільки вивчали основи ісламського віровчення, моральності мусульманина, порядок здійснення молитви і посту, але й після засвоєння арабського алфавіту вчилися читати коранічний текст в оригіналі.
Прийняте жінкою рішення про дотримання приписів ісламу відображається на її зовнішньому вигляді. Кожна жінка прагне бути красивою й охайною, однак красиво носити закритий одяг і хустку потрібно вміти.
Адміністрація табору вирішила виконати усі побажання учасниць, влаштувавши майстер-клас зі зав’язування хусток і шарфів різними способами. Це створило ажіотаж, адже кожна учасниця могла не тільки засвоїти різні техніки зав’язування хустки, але й дібрати з допомогою подруг той спосіб, який їй більше личить.
Усвідомлення — ключ до віри
Під час знайомства кожна з учасниць за бажанням розповідала про себе і свій шлях до ісламу.Шлях до усвідомленої віри в Бога у кожного свій — хтось звернувся після вивчення літератури й переосмислення прочитаного, у когось були мусульмани серед людей, що входили до кола спілкування, когось підштовхнула до пошуку сенсу життя смерть близької людини...
Особливо вразила усіх розповідь дівчини, сім’ї якої вдалося виїхати з охопленої війною Сирії. Її інтернаціональна сім’я (батько сирієць, мати — українка) переїхала на Батьківщину батька за кілька років до початку конфлікту. Коли ж розпочалася війна — матір з дітьми не випускали з країни через відсутність у її пакеті документів якоїсь довідки. Але світ не без добрих людей — їм допоміг один зі співробітників аеропорту і через якийсь час вони були вже високо в небі. Однак її сім’я ніколи раніше не молилася з такою вірою і надією, як у ті довгі години очікування.