Council of Ukrainian Muslims

«And hold fast, all together, by the rope which Allah, and be not divided among yourselv» (Quran, 3:103)

Add new comment

29.05.2013 / 873

Темою для обговорення круглого столу, який відбувся 24 травня 2013 року в Дніпропетровську обрано актуальну проблему, яка хвилює батьків і тих, хто планує ними стати у майбутньому: перспектива запровадження елементів ювенальної юстиції в Україні. У роботі круглого столу, ініційованого громадською радою при Дніпропетровській міській раді, взяли участь представники органів місцевого самоврядування, прокуратури, правоохоронних органів, чиновники, юристи. Не залишилися осторонь представники громадських і релігійних організацій, зокрема голова відділу у справах сім'ї, жінок і дітей донбаського відділення ВАГО «Альраїд» Танзіля Іса і представниця дніпропетровської громадської організації «Аль-Мустакбаль», яка входить до складу асоціації.

«Рro» et «contra»

Тема впровадження елементів системи ювенальної юстиції в Україні викликала жваву дискусію в суспільстві, адже йдеться про майбутнє кожного. Прихильники «ювеналки» говорять про необхідність удосконалення механізмів взаємодії держави і сім’ї, оскільки на цей момент можливість врятувати дітей, яких експлуатують і позбавляють найнеобхіднішого у сім’ї, практично зведена до нуля.

Водночас противники ювенальної юстиції (акції протесту яких у 2011-2012 роках і зупинили низку організаційних і законодавчих ініціатив уряду) підкреслюють, що саме дітей з неблагополучних сімей ця реформа не торкнеться, тому що з кожною такою дитиною працювати надзвичайно складно. Однак соціальні служби будуть наділені практично необмеженими повноваженнями, які передбачають можливість вилучати дітей з цілком благополучних сімей, життєвий уклад яких не відповідає уявленням того чи іншого дрібного чиновника. Природно, для статистики соціальної роботи набагато простіше вилучати з родин саме таких дітей, оскільки з ними і працювати легше, і «прилаштувати» потім значно простіше. Однак запровадження інституту ювенальної юстиції загрожує існуванню традиційних сімей у країні.

Необхідно боротися з недугою, а не з її симптомами

Представники ісламських організацій, що прийняли активну участь у роботі форуму, в дискусії висловили підтримку розвиткові раціональних пропозицій обох сторін. Однак, — зазначили вони, — діяльність у цій сфері ніколи не стане продуктивною, оскільки в обох запропонованих варіантах — як прихильників впровадження ювенальної юстиції, так і її противників — не усуває причини, що породжують комплекс проблем у суспільстві. Зазначені причини унеможливлюють подолання негативних наслідків, зокрема дитячої злочинності, домашнього насильства, незадовільних умов життя дитини. Потрібно вирішувати проблеми, що породжують деградацію всього українського суспільства в цілому і його головної складової — сім'ї — зокрема.

Сучасне суспільство в гонитві за мирським відкинуло закони Творця. Яким би великим творінням не була людина — вона не в змозі бездоганно формувати механізми і закони життєдіяльності, які вторгаються як у приватне життя, так і в публічну сферу. Ніколи вирішення цих болючих питань не зрушиться з мертвої точки, поки закони і правила визначатиме групка людей, яка керується швидше власною вигодою, ніж суспільним благом. У результаті цих процесів ми і спостерігаємо культурно-ціннісну дезорієнтацію і глобальний соціальну кризу.

Тільки усвідомлення цієї проблеми допоможе знайти правильний вихід із ситуації, що склалася. І, безумовно, основою гармонійного життя і розвитку успішного  і здорового суспільства, яке процвітає, можуть бути тільки непорушні, істинні цінності і настанови Всевишнього Творця.

    

Follow us for our events, news, discuss on social networks

Affiliated & Partner's Resources