You are here
Add new comment
10 лютого 2013 року в приміщенні Ісламського культурного центру Сімферополя у рамках програми «Ана тили огърунда куреш» («Боротьба за рідну мову») відбувся семінар для педагогів початкових класів і вихователів груп з кримськотатарською мовою навчання. Захід був присвячений міжнародному дню захисту рідної мови, який відзначається 21 лютого.
Всеукраїнська асоціація «Альраїд», Асоціація кримськотатарських працівників освіти «Маарифчи», сектор кримськотатарської мови при Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту АР Крим представили «Концепцію кримськотатарської мови», яка була прийнята Верховною Радою Криму в жовтні 2010 року. Мета проведення заходу — розробка нових педагогічних методів забезпечення ефективності вивчення рідної мови на основі цієї концепції.
У роботі семінару взяли участь 41 викладач і 31 вихователь з усіх регіонів Криму. Відкрив захід докторант ТНУ, кандидат філологічних наук Шевкет Юнусов. З привітальною промовою також виступила завідувач сектору освіти кримськотатарською мовою при Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту АР Крим Зарема Сулейманова. Голова Кримського відділення асоціації «Альраїд» Мохамад Таха зауважив, що проведення цього заходу відбувається у період Маулід-ан-Набі — місяць народження Пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Це знаково для усіх мусульман.
Виховні методи Пророка — актуальна тема, недосліджена в педагогіці
На семінарі представила свою доповідь Голова Асоціації "Маарифчи" Сафуре Каджаметова. Професор Муедін Хайрудінов у своєму виступі розповів про важливість національного виховання, акцентуючи увагу на тому, що дитина з народження налаштована на рідну мову. «Культурне виховання — це і є основа рідної мови», — підкреслив він. Особливий інтерес присутніх викликала доповідь голови молодіжної організації «Емель» Мусліма Дервішева про методи виховання і освіти, які використовував Пророк Мухаммад (мир йому і благословення). За словами учасників, ця тема дуже цікава і практично нерозкрита в педагогічному середовищі.
Серед доповідачів були присутні член правління «Маарифчи» Сейран Усеінов, відома кримськотатарська письменниця Уріе Едемова, представник Духовного управління мусульман Криму Есадуллах Баіров, редактор дитячого журналу «Арманчыкъ» Едіе Муслімова. Викладач початкових класів середньої школи с. Добре Леніе Баліч ознайомила присутніх з методами своєї роботи. Зокрема, у своїй педагогічній діяльності вона використовує конкурси й ігри, що сприяє ефективнішому засвоєнню учнями пропонованого навчального матеріалу.
«Я безмежно рада, що наша співпраця приносить такі плоди»
На завершення семінару організатори вручили цінні подарунки усім учителям і вихователям. Серед подарункыв були комплекти необхідної педагогічної літератури, а також дитячі ноутбуки і м'які іграшки, що уміють розповідати казки кримськотатарською мовою. Одними з головних спонсорів були місцеві підприємці Рефат Нурмамбетов і Шевкет Рефатов. Саме вони, спільно з асоціацією «Альраїд», закупили подарунки для педагогів і вихователів.
У своєму завершальному слові Сафуре Каджаметова висловила вдячність асоціації «Альраїд» і особисто Мохамаду Таха за постійну підтримку і допомогу на користь розвитку мови, культури й ідентичності кримських татар. «Я безмежно рада, що наша співпраця приносить такі плоди», — зазначила вона.