Вы здесь
Добавить комментарий
Мусульмани всього світу сьогодні відзначають найбільше ісламське свято - Ід аль Адха (Курбан-Байрам). Це свято жертвопринесення, що починається вранці 10-го зуль-хіджа за мусульманським місячним календарем (16 листопада) і триває чотири дні. Ід аль Адха - кульмінація хаджу (прощі в Мекку): прочани виконують обряд жертвоприношення у долині Міна на згадку про жертвоприношення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.
Як повідомили УКРІНФОРМу в інформаційному відділі Всеукраїнської асоціації громадських організацій "Альраїд", сьогодні о 8 год. ранку у стінах мечеті Ісламського громадського культурного центру м.Києва відбулась урочиста молитва, у якій взяли участь близько 1200 мусульман столиці, а також дипломати іноземних держав. Її провів імам Ісламського культурного центру Шейх Імад Абу ар-Руб, який нагадав присутнім, що ця молитва є частиною поклоніння Всевишньому.
Подібні заходи відбулись у мечетях усіх міст і населених пунктів України, де є мусульманські громади.
У повідомленні ВАГО "Альраїд" роз'яснюється, що здійснювати жертвоприношення Коран велить не тільки прочанам, а й кожному мусульманину, який має на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, вівці й кози. Обряд виконується після святкової молитви або у наступні два дні свята.
М'ясо жертовних тварин традиційно ділять на 3 частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, у тому числі й немусульманам. Існує гарна традиція готувати з третьої частини курбану святкове частування: плов, шашлик, манти - для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.
Сенс обряду жертвоприношення передусім духовний. Кожний мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святковою їжею своїх гостей. Це - акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення.
За інформацією Духовного управління мусульман України, цього року 190 українських мусульман здійснять жертвоприношення у долині Міна, яку вони відвідують у рамках виконання обрядів хаджу. Серед паломників 39 жінок - це найбільша кількість за всю історію незалежної України. Крім того, у складі української групи прочан є кілька подружніх пар, які прагнуть виконати обряди хаджу разом.
Довідка. Кількість мусульман в Україні, за різними оцінками, коливається від 1,2 до 2 млн осіб, що становить близько 4% населення країни, у тому числі у Криму - 12%. Як вважають у Національному інституті стратегічних досліджень, найближчим часом Україна ввійде у п'ятірку європейських країн із найбільшою питомою вагою мусульман у складі свого населення.
Джерело: ukrinform