Council of Ukrainian Muslims

«And hold fast, all together, by the rope which Allah, and be not divided among yourselv» (Quran, 3:103)

Люди, що прийшли в іслам, потребують підтримки єдиновірців: семінар в Одесі

13.03.2013 / 929

9 березня 2013 року в одеському Ісламському культурному центрі проведено семінар для новонавернених мусульман з декількох регіонів. Відомо, що саме на новонавернених мусульман «полюють» представники різних радикальних течій, адже набагато простіше залучити у свої ряди людей, відірваних від ісламського оточення, які не володіють базовими знаннями релігії. Тому ВАГО «Альраїд» постійно організовує культурно-просвітницькі заходи для осіб, які прийшли до ісламу з немусульманського середовища.

Цього року учасниками семінару стали близько 100 осіб з Одеси, Києва, Львова, Вінниці і навіть Кишинева. Усі вони прагнули здобути не лише знання з питань ісламу, але й віднайти шляхи самореалізації в суспільстві і досягнення гармонії своїх слов'янської й ісламської ідентичності; отримати поради тих, хто вже зазнав подібних труднощів і зумів здолати їх.

Щирість — результат богобоязливості

Людина, що заявляє про свою покірність Всевишньому, повинна прагнути до Його схвалення шляхом здійснення праведних справ, самовдосконалення і принесення максимальної користі тому суспільству, у якому вона живе, — незалежно від світоглядних переконань оточення. Адже мусульманин повинен розуміти, що саме він відповідатиме за свої вчинки, слова і думки, і несправедливість іншої людини не є виправданням нашої несправедливості щодо  неї.

Всевишній обов'язково обдарує богобоязливу людину щирістю і внутрішнім почуттям, яке утримуватиме й застерігатиме її від усього, що викликає осуд. Наближаючись до гріха, вірянина охоплює почуття тривоги, занепокоєння в душі, яке зупиняє його.

Найвищою мірою віри наділена та людина, яка полюбила Всевишнього і Його посланця найбільше і прагне досягнути схвалення власних дій Богом. Одним з проявів щирої віри є любов до інших створінь Всевишнього — не лише людей, але й тварин, птахів, комах, мешканців водойм, й утримання від вчинення нею невиправданої шкоди.

Потрібно прагнути до того, щоб побажання миру й милості Аллага було не лише на вустах, але й у серці людини, що промовляє це привітання. Благання і молитви про іншу людину з побажаннями їй добра є індикатором чистоти серця прохача.

Об'єднувати, а не розділяти

Шейх Імад Абу Аль-Рубб висвітлив надзвичайно важливу тему — етику розбіжностей. Він пояснив, що Всевишній зробив відмінність у всьому навколо нас, починаючи від фруктів, з їх різним смаком і видами, і завершуючи людьми, з їх відмінностями в мові, кольорі шкіри і світоглядах. Шейх підкреслив, що в цьому милість нашого Господа, і  розуміння Сунни Посланця Аллага також є широким.

Основою етичних норм ісламу є чистий намір і об'єднання мусульман. Мусульмани повинні прислухатися до інших, або хоча б уміти вислухати їх думку. Людині, наділеній вірою, не варто підкреслювати свою особливість, перевагу над іншими, адже якби Всевишній не ушанував її своєю милістю, вона теж могла б жити в невірі, помилятися у розумінні й переосмисленні того чи іншого питання. У спілкуванні з людьми треба знаходити щось, що об'єднує прибічників різних думок і культур, а не вносити розбрат і поглиблювати розбіжності у поглядах.

    

Follow us for our events, news, discuss on social networks

Affiliated & Partner's Resources